У Кабміні знову зібралися реформувати митницю: що це дасть
Насамперед слід оцінити реальний стан справ, випрацювати короткострокову покрокову програму стабілізації життєдіяльності ДМСУ
Уряд України оновлює стратегію реформування митниці, яка міститиме її інтеграцію з ЄС, спільний контроль на західному кордоні, комплексне будівництво прикордонної інфраструктури, цифровизацію та боротьбу з корупцією. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час наради щодо реформи митниці. До чого можуть призвести ці зміни? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Час зупинитися в нескінченних "реформах" митниці"
Десятий голова Державної митної служби України, екс-заступник голови Державної фіскальної служби України Анатолій Макаренко поділився такою думкою:
На думку експерта, слід оцінити реальний стан справ (кадровий склад, матеріально-технічне забезпечення, нормативна база тощо), виробити короткострокову покрокову програму стабілізації життєдіяльності ДМСУ.
Під час війни митниця взагалі не потрібна
Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко вважає, що ці зміни ні до чого не приведуть, крім зростання корупції, як це завжди у нас відбувалося після кожної чергової реформи митниці.
А ось після нашої перемоги зміни у роботі митниці треба починати з переписування Податкового та Митного Кодексів, акцентує Юрій Гаврилечко.
Щодо "інтеграції з ЄС", то експерт нагадує, що ПДВ до ЄС повертається автоматично і на митниці не стягується, а повертається як громадянам, так і бізнесу.
Читайте також на порталі "Коментарі" - ротації у Кабміні та законопроекти у турборежимі: що відбувається в Раді.