США та союзники готуються до війни за Тайвань: що про це говорить

Тайвань, розуміючи ризики, підвищує оборонний бюджет до 2,5% ВВП

США та союзники проводять рекордні навчання в Австралії, готуючись до можливої війни з Китаєм, але без конкретних гарантій захисту Тайваню. Про це повідомляє Reuters.

У матеріалі йдеться про те, що в липні в Австралії стартували найбільші в історії країни спільні військові навчання Talisman Sabre. Участь у них беруть 35 тисяч військових із 19 країн.

За словами генерал-лейтенанта армії США Джоела Воуелла, мета навчань - підготуватися до можливих криз у Тихоокеанському регіоні та стримати потенційні дії Китаю, зокрема щодо Тайваню.

"Reuters" зазначає, що 2025 рік уже став рекордним за кількістю та масштабами навчань у регіоні з часів Другої світової. Їхнє завдання – продемонструвати Пекіну: у разі спроби вторгнення на Тайвань Китай ризикує зіткнутися не лише зі США, а з цілою групою озброєних союзників.

Втім, за цим стоїть складна дипломатія. США не мають юридичних зобов'язань захищати Тайвань у разі нападу, як і Австралія, Японія чи Філіппіни. Незважаючи на тиск із боку Вашингтона, жодна з цих країн не хоче прямо обіцяти участь у конфлікті з Китаєм. Японський прем'єр, наприклад, навіть проігнорував саміт НАТО, щоб уникнути тиску.

Тайвань, розуміючи ризики, збільшує оборонний бюджет до 2,5% ВВП. США вже попередили Тайбей, що не підтримуватимуть його, якщо він сам не докладатиме всіх зусиль і спрямовуватиме всі засоби для свого захисту. Японія планує підняти військові витрати до 2% ВВП лише до 2027 року. Австралія, Південна Корея та Нова Зеландія теж не поспішають із зобов'язаннями, хоча й беруть участь у стратегічних зустрічах із НАТО.

Хоча США публічно демонструють готовність до дій у Тихому океані, союзники обережні, а Тайвань досі залишається без реальних гарантій захисту у разі агресії Китаю.

Читайте також на порталі "Коментарі" - військові кораблі Китаю оточили Тайвань: що відбувається.