Співробітники ТЦК можуть застосовувати силу: У ВР назвали умови

Співробітники ТЦК можуть застосовувати силу в окремих випадках, заявив в інтерв’ю Укрінформу народний депутат Руслан Горбенко

Насправді представники ТЦК можуть застосовувати силу, і навіть вдаватись до примусових заходів у випадках, коли громадяни відмовляються виконувати законні вимоги щодо мобілізації, заявив народний депутат заступник голови парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції Руслан Горбенко.

За його словами, такій дії можуть бути обґрунтовані, коли мова йде про затримання осіб, які самовільно залишили військову частину або місце служби.

Щодо інформації про те, що є факти, коли співробітники вчиняють насилля по відношенню до військовозобов’язаних, то, на думку народного депутата, з кожним таким випадком треба розбиратися окремо.

Горбенко визнав, що були випадки, коли власне, некомпетентність працівників ТЦК ставала причиною конфліктних ситуацій. Саме тому, відзначає народний депутат, надзвичайно важливо проводити належний відбір кандидатів до ТЦК. При цьому, додав політик, необхідно також враховувати їх психологічний стан та підготовку для спілкування з військовозобов'язаними.

"Це зробить мобілізацію ефективнішою та вибудує довіру суспільства до центрів комплектування",
- вважає Горбенко.

Окрім того, народний депутат вважає, що необхідно запровадити більш жорсткі покарання за протиправні дії з боку посадових осіб, які є відповідальними за мобілізацію.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що сьогодні в Раді мало відбутися засідання ТСК щодо розслідування фактів неправомірного поводження працівників ТЦК із військовозобов’язаними. На участь у цьому засіданні були запрошені голови усіх обласних ТЦК, вони могли долучитися до роботи в онлайн-режимі. Проте жоден із очільників обласних ТЦК на зустріч не з’явився, саме тому ТСК не могла розпочати роботу.