Соціологи з'ясували, чи вірять українці у світле майбутнє України: чому тенденція дуже погана

У КМІС зазначають, що є стійка тенденція до зниження частки тих, хто оптимістично дивиться у майбутнє України

Частка українців, які впевнені, що через 10 років Україна буде процвітаючою країною в ЄС, за останні два роки знизилася на 31 процентний пункт – зараз у світле майбутнє країни вірять трохи більше як половина жителів. Як повідомляє портал "Коментарі", про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в грудні.

"Є стійка тенденція до зниження частки тих, хто оптимістично дивиться в майбутнє України. Якщо наприкінці 2022 року 88% вважали, що Україна через 10 років буде процвітаючою країною в ЄС, то до грудня 2023 року їхня частка скоротилася до 73%, а до грудню 2024 року – до 57%", – йдеться у звіті КМІС.

Також з 5% до 28% зросла частка тих, хто вважає, що Україна матиме зруйновану економіку.

У той же час соціологи наголошують, що не всі колишні оптимісти перетворилися на песимістів.

"Хоча частка оптимістів знизилася за останній рік на 16 процентних пунктів, але не всі з них перетворилися на песимістів (їхня частка зросла на 9 процентних пунктів). Тобто значна частина українців більше говорять про високу невизначеність", - зазначає КМІС.

Також соціологи звернули увагу, що незважаючи на непростий рік і його складне завершення більшість українців (57%) загалом схиляються до оптимістичного погляду на майбутнє країни, тоді як частка песимістів хоч і є значною (28%), але все-таки суттєво поступається частці оптимістів.

Якщо говорити про регіональний вимір, то низхідна тенденція помітна у всіх регіонах, хоча на Сході та Півдні настрої трохи песимістичніші.

"Але насправді загалом ситуація між регіонами несуттєво відрізняється. Так, у всіх регіонах близько половини/трохи більше зберігають оптимізм щодо майбутнього України", – підсумували у КМІС.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи американці підтримують допомогу Україні для виходу на кордони 1991 року: результати опитування.