Сі неодмінно підставить Путіна: стало відомо про хитрий план Пекіну

Очільник Китаю не сприймає Росію як рівноправного партнера у боротьбі за глобальний вплив

Зустріч між російським диктатором Володимиром Путіним і головою КНР Сі Цзіньпіном у Москві, як зазначає незалежний аналітик з питань Азії Метью Хендерсон, була ретельно підготовленим політичним спектаклем. Вона мала на меті демонструвати нібито єдність двох автократичних режимів перед обличчям третьої сили — мається на увазі Захід і потенційне повернення Дональда Трампа до влади.

Хендерсон зауважує, що риторика Сі, хоч і обережна та дипломатична, чітко натякає на протистояння "однобічності та гегемонізму", за якими криється критика американського впливу. За офіційною мовою про "поглиблення взаємної довіри" та "розвиток стратегічного партнерства" стоїть очевидне бажання об'єднати зусилля проти США та сформувати нову архітектуру світового порядку за власними правилами.

Насправді Росія дедалі більше перетворюється на молодшого партнера Китаю. Енергетична залежність від Пекіна, передача технологій з виробництва дронів, а також глибокі економічні зв’язки лише підсилюють цю асиметрію. Позиції Путіна дедалі більше залежать від прихованої підтримки з боку Сі Цзіньпіна.

У цій грі Китай використовує Росію як інструмент непрямого впливу для ослаблення Заходу та створення навантаження на США й їхніх союзників. Для Сі Цзіньпіна це частина ширшої стратегії реалізації "китайського відродження" — плану повернення КНР до статусу світової наддержави через холоднокровний геополітичний розрахунок.

Як вже писали "Коментарі", російський диктатор Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін підписали угоду про подальше поглиблення всеосяжного стратегічного партнерства між двома країнами.