Штраф до 1700 гривень: за що українців можуть покарати під час новорічних свят

Держекоінспекція попереджає: за нелегальну ялинку доведеться заплатити

Покупка новорічної ялинки може обернутися штрафом, якщо дерево придбане без необхідних документів. Державна екологічна інспекція попереджає: за нелегальну ялинку доведеться заплатити від 510 до 1700 гривень.

Придбання або продаж нелегальних ялинок розцінюється як порушення природоохоронного законодавства. Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає такі штрафи:

  • Порушення порядку використання лісових ресурсів — від 102 до 238 гривень для громадян і від 170 до 272 гривень для посадовців.

  • Незаконна вирубка дерев або кущів — від 510 до 1020 гривень для громадян і від 2550 до 5100 гривень для посадовців.

  • Придбання чи збут ялинок без документів — від 510 до 1700 гривень із конфіскацією дерев.

Легальність ялинки легко перевірити. На її зрізі має бути чип із штрих-кодом, який підтверджує, що дерево було вирубано в лісовому господарстві за всіма правилами.

Також продавець зобов’язаний мати документи, які підтверджують законність заготівлі та продажу. Для власного спокою покупцям радять зберігати чек або квитанцію після покупки.

Щоб уникнути штрафів і неприємностей, ялинку краще обирати на офіційних ялинкових ринках. Там покупець може перевірити документи на дерево і переконатися, що свято не завдасть шкоди довкіллю.

Раніше “Коментарі” писали, що новорічна ялинка — це не просто декор, а символ свята, затишку та нових починань. Проте чи замислювалися ви, що навіть дата її встановлення може вплинути на ваш настрій, атмосферу в домі та навіть удачу? У 2024 році експерти радять ставити ялинку 10 грудня

Читайте також на порталі “Коментарі” - Цього року у Харкові, вперше з початку повномасштабного вторгнення, новорічні прикраси з’явилися не лише в підземці, а й над землею. Святкові вогні прикрасили сад Шевченка, територію біля оперного театру та сухий фонтан на пл. Свободи. Для оформлення міста використали близько 1 км енергоощадних гірлянд, які вдалося зберегти з довоєнних часів. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Харківської міської ради.