Що стоїть за резонансним інцидентом з мобілізацією Буткевича: чому розгорівся скандал

Дружина журналіста Богдана Буткевича пов'язує мобілізацію чоловіка з його критикою на адресу народної депутатки Мар’яни Безуглої

У соціальних мережах розгорівся скандал навколо мобілізації журналіста та телеведучого Богдана Буткевича. Його дружина, Марина Данилюк-Ярмолаєва, публічно заявила про те, що мобілізація Буткевича є нібито "розправою" ОП за його критику на адресу Мар'яни Безуглої, а та, у свою чергу, відкидає дані звинувачення. Критики ж Банкової, серед яких колишній нардеп Борислав Береза, говорять, що мобілізацією Буткевича в ОП вирішили показово покарати журналіста, який розкритикував Безуглу. І зробили це в своєму шоуменському стилі з порушенням закону. Що насправді стоїть за резонансним інцидентом? Чи може бути пов’язана мобілізація Буткевича з його різкою критикою на адресу влади? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Має працювати закон

Політичний експерт Світлана Кушнір зазначила, що насправді проблема і не в тому, що даний інцидент – це розправа Банкової чи є індульгенція для когось. Проблема в тому, що закони в Україні, які можуть допомогти людям довести свою правоту, не працюють.

"Друга теза полягає у тому, що, якщо говорити про розправу Офісу президента, то він намагається під свій контроль взяти інформаційний простір вже давно. Чи постраждав Богдан Буткевич через те, що критикував Мар’яну Безуглу чи можливо з якоїсь іншої причини, у будь-якому випадку влада повернулася до своєї тези вже давно, а ця теза звучить так: "журналісти нам не потрібні". І це дуже погано, тому що на фронті, по всій лінії бойового зіткнення ЗСУ захищають не диктатуру, а силу закону, вимощення Конституції, можливість мати свою власну думку. Наші воїни стоять на фронті за цю тезу, яка полягає у тому, що моя свобода закінчується там, де починається твоя. І ми боремося за демократичну країну і демократичне суспільство. Тому будь-які дії, які виходять поза межі закону і Конституції ні на йоту не наближають нас ні до Європейського Союзу, ні до цивілізованого суспільства, яке ми обрали, на відміну від нашого ворога, який хоче нас затягти у свої лабети – туди, де Азіопа, а ми хочемо туди, де Європа", – прокоментувала Світлана Кушнір.

Бачимо повну втрату європейських ціннісних орієнтирів

Політолог Володимир Цибулько так прокоментував ситуацію:

"Подібні дії є непоодинокими, лише такі твердження є не вповні доказові. На початку повномасштабного вторгнення таким чином влада підмобілізувала цілу групу політологів, що мали критичний погляд на деякі речі. Якщо влада знову вдається саме до практики воєнної мобілізації своїх критиків, це свідчить про повну втрату європейських ціннісних орієнтирів".

За словами політолога, критичний погляд на свободу слова в Україні тепер зафіксовано навіть у резолюціях Європарламенту.

"Питання тільки у тому, для чого влада продовжує вивішувати українцям локшину на вуха про євроінтеграцію?", – констатував співрозмовник порталу "Коментарі".

Читайте також на порталі "Коментарі" - у Раді відповіли, чи зможе Росія ударами по ТЦК зірвати мобілізацію.