Росіяни самі будуть благати: названо ефективний метод дієвого тиску на Кремль

Контроль над Чорним та Балтійським морями може стати потужним важелем впливу на Росію

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відреагував на ініціативу щодо припинення вогню, запропоновану ЄС, США та Україною, заявивши, що Москва її не підтримує. Таким чином, Кремль намагається нав’язати власний сценарій подій. Втім, існують реальні механізми, які здатні змусити Росію змінити свою позицію, розповів політолог Тарас Загородній.

Він пояснив, як саме Україна має діяти в умовах, коли Росія ігнорує західні дипломатичні ініціативи. За словами глави Офісу Президента Андрія Єрмака, ключовими етапами перемовин мають стати домовленості про обмін полоненими за принципом "1000 на 1000" та погодження локації для наступної зустрічі з російською стороною.

Загородній акцентував увагу на тому, що Заходом був висунутий чіткий меседж: спочатку припинення бойових дій, а вже потім — переговори. Однак Кремль хоче вести війну паралельно з перемовинами, вимагаючи при цьому пом’якшення санкційного тиску. На думку експерта, Росія відкрито демонструє неповагу до європейських країн, ігноруючи їхні вимоги.

Політолог підкреслив, що Україна має перетворити ситуацію на свою перевагу, а країни Європи повинні радикально посилити санкційний тиск: блокувати нафтові танкери та демонструвати рішучість.

Ключовим важелем тиску, на думку Загороднього, є встановлення контролю над Чорноморським та Балтійським регіонами. Саме це, на його переконання, здатне змусити Росію до поступок: під загрозою економічного краху Москва буде змушена йти на компроміси, незважаючи на чинні санкції.

Загородній додав, що йдеться про конкретні дії, які Україна має просувати на міжнародному рівні — насамперед, це блокування танкерів, що виходять із російських балтійських портів.

Як вже писав портал "Коментарі", під час перемовин у Стамбулі російська сторона відкрито висловлювала претензії на нові українські території — Харківщину та Сумщину. Російський політконсультант і галерист Марат Гельман прокоментував, наскільки реальними є ці загрози.