Річниця "перемир'я" на Донбасі: що може привести до реального миру на сході України
За останній рік в зоні ООС було скоєно 1995 обстрілів, загинуло 45 військових, 154 отримали поранення
Сьогодні, 27 липня, виповнюється рік з моменту укладення перемир'я на Донбасі. За цей час загинуло в два рази менше українських військовослужбовців, втричі менше отримали поранення, зафіксовано майже втричі менше обстрілів. Однак, порушення все одно фіксуються: за даними штабу ООС , за останній рік було скоєно 1 995 обстрілів, загинуло 45 військових, 154 отримали поранення.
Чому перемир'я не стало всеосяжним, яким мало бути спочатку? Що може привести до реального перемир'я, а ще краще - до миру? На ці важливі питання порталу "Коментарі" відповіли експерти.
Досягти політичного врегулювання в даній ситуації - це з серії мистецтво неможливого
Політолог Андрій Золотарьов акцентує, що питання миру - базова позиція президента Володимира Зеленського, за якою він не може допустити політичного дефолту.
Але для військових (по ту й іншу сторону) будь-який варіант перемир'я, який не підкріплений політичним врегулюванням, сприймається лише як тимчасовий перепочинок у бойових діях, відзначає Андрій Золотарьов.
До миру ж може привести тільки політичне врегулювання, впевнений він.
На його думку, поки це не оформлять де-юре, у нас постійно буде ситуація з розряду "ні миру, ні війни".
Метою перемир'я, з точки зору Росії, було посадити за стіл переговорів Україну і окупаційні адміністрації "ДНР / ЛНР"
Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва", нагадує, що в нещодавньому інтерв'ю заступник глави Адміністрації президента Росії Дмитро Козак (він же - кремлівський куратор українського напряму) чітко заявив: метою перемир'я, з точки зору Росії, було посадити за стіл переговорів Україну і окупаційні адміністрації "ДНР / ЛНР".
На думку аналітика, тільки масштаби епідемії коронавірусу на окупованих Росією територіях, та й у самій РФ, вплинули на низьку інтенсивність боїв у грудні 2020 року - травні 2021.