Про що говорять нові подробиці у справі "Роттердам+" – кому тепер доведеться відповідати
Якщо переглянути перелік тих людей, чиє майно заарештовано зараз рішенням ВАС, це або ті, хто брав участь у прийнятті необхідних рішень, або структури, пов'язані з Ахметовим
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно екс-глави НКРЕКУ Дмитра Вовка, колишнього гендиректора "ДТЕК Мережі" Івана Гелюха, колишнього гендиректора "ДТЕК Східенерго" Бориса Лісного. Про це інформує прес-служба ВАКС. Що можна сказати про справу "Роттердам"? Чому з'являється все більше питань до горезвісної формули "Роттердам+"? Хто на ній міг збагатитися? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Насамперед виникають питання до всіх членів НКРЕКУ
Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко поділився такою думкою:
Тож, зазначає експерт, дуже хотілося б побачити на лаві підсудних та звинувачувальні вироки проти всіх членів НКРЕКУ, які віддали свої голоси за цю постанову. А також – їхніх чиновників (Демчишина, Теретьєва, Ляпіна та Ревенко).
Справу про "Роттердам+" можна називати "справою Ахметова"
Керуючий партнер "Національної антикризової групи", економічний та політичний експерт Тарас Загородній наголошує, що завжди слід шукати – кому вигідно. І зрозуміло, зазначає він, що від схеми "Роттердам+" виграли насамперед структури, які видобували та продавали вугілля.
На думку Тараса Загороднього, цілком логічно, що слідство йде саме таким шляхом.
Процес так званої деолігархізації знову активізувався
Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович нагадує, що питання до формули "Роттердам+" були завжди.
На його думку, те, що до цієї справи повернулися зараз (принаймні, щодо арешту певного майна певного кола осіб) може бути пов'язане з активізацією процесу так званої деолігархізації.
Експерт звертає увагу ще на один момент. За його словами, є ймовірність, що активізація цієї історії після тривалої перерви певною мірою пов'язана з чутками про плани Офісу президента (який давно кидає косі погляди на ДТЕК, на думку низки чиновників і політиків, що недостатньо ефективно виконує свої функції) щодо націоналізації цієї компанії. Особливо в контексті підготовки до нового опалювального сезону та можливих проблем у зв'язку з російськими обстрілами української енергосистеми.
З політичного та економічного погляду це владі було б вигідно, вважає Ігор Рейтерович. Але, щоб розпочати подібні дії, потрібен якийсь привід. Яким цілком може стати активізація справи "Роттердам+".
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи є ризик, що США відмовляться від підтримки України - що може вплинути на ситуацію.