Повернутися назад в окупацію спробували мінімум 350 тис українців: шокуючі причини

Держава позбавила пільг понад 4 млн внутрішніх переселенців і люди тепер вимушені повертатися туди, де мають хоч дах

Щонайменше 30 відсотків маріупольців повертаються в окупацію, частина – назавжди. При чому ще більший відсоток буде по іншим окупованим міста та громадам, там де окупація пройшла без тотального знищення, відзначив в Телеграмі радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"В перерахунку на людей це виглядає так - лише в період з листопада по листопад, коли росіяни запровадили єдиний пункт в’їзду в окупацію в аеропорту Шереметьєво, спробувало вʼїхати мінімум 350 тисяч українців. З них від 100 до 130 - пропустили росіяни, всіх інших з різних причин – ні", - відзначив Андрющенко.

Можна додати, каже він, що з тих, хто вʼїхав не менше 40 відсотків через певний час виїхали з окупації знов після оформлення нерухомості за “новими” російськими порядками та зібрав залишки з домівок. Проте, щонайменше 50-60 українців самостійно повернулись в окупацію назавжди.

"Чи це зрада? Безумовно, але одне але. Це зрада не щодо людей, а щодо причин повернення. Для порівняння, лише з вересня 2023 по лютий 2024 року було позбавлено будь-якої підтримки держави понад 4 млн внутрішніх біженці", - говорить Андрющенко.

Тобто, підкреслює він, чотири мільйона людей було кинуто на виживання без забезпечення житлом, компенсаціями та будь-якими програмами підтримки. Саме на лютий-березень прийшовся найбільший пік виїзду. На його переконання, такий безглуздий крок уряду штовхнув людей закордон та в окупацію.

"Чому? Спробуйте родиною на три особи прожити на вулиці. Вийде? А на 10-15 тисяч гривень мінімальної зарплатні - вийде? Навряд. Тому біженці побігли туди, де або є дах, власний дах. Або хоч якась допомога. Спробуйте засудити людину за небажання бути безхатьком. Виходить? Напевно, ні. Тому так. Повернення в окупацію триває, як би складно це не було прийняти", - заявив Андрющенко.

Тому, додає він, коли депутати або посадовці починають волати про зраду через повернення, варто нагадати їм цифри, реальність та про відсутність ідеологічної складової.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що близько 30% маріупольців, які виїхали з міста на початку війни, повернулися назад в окупацію. Негативна тенденція спостерігається і по інших громадах.