Політолог: Держоператор тилу на чолі з Жумаділовим не зміг зробити те, заради чого було створено
Останнім часом діяльність Державного оператора тилу супроводжувала ціла серія гучних скандалів
Державний оператор тилу (ДОТ) не виконав свого завдання, яке полягало в тому, щоб подолати корупцію та забезпечувати ЗСУ якісною продукцією. Про це заявив політолог Олег Постернак, аналізуючи скандали, що супроводжують діяльність ДОТ протягом усього терміну його існування, а це менше року.
Політолог звернув увагу, що в останньому інтерв'ю "Українській правді" керівник Державного оператора тилу Арсен Жумаділов намагався намалювати яскраву картинку: мовляв, бувають деякі недоліки у закупівлях, але загалом усе гаразд.
Однак він згадав ще кілька подібних скандалів, які сталися за останній рік.
Політолог нагадав, що ДОТ створили у тому числі й тому, що до нього Міноборони також робило закупівлі без конкурсу. ДОТ створювався для того, щоб поламати цю систему, але, вважає експерт, сам до неї вдався: оператор намагався приховувати ціни та оминати систему Прозорро.
На його думку, через те, що ДОТ не впорався зі своїм завданням, неприпустимо об'єднувати ДОТ та Агентство оборонних закупівель під керівництвом Жумаділова, незважаючи на те, що той заявив про те, що така домовленість уже нібито є у Міноборони.
У жовтні ДОТ розірвав контракт із постачальником "Трейд Граніт Інвест", але зробив це ще до того, як лабораторія та правоохоронці підтвердили або не підтвердили провину компанії в постачанні неякісної їжі. Згодом з'ясувалося, що публікація на сайті NGL.Media, на підставі якої ДОТ розірвав цей контракт, була з викривленими висновками лабораторної експертизи.