Підсумки "Давосу" для України: чи став він успішним, що є знаковим
Продовжують бути в центрі уваги заяви нового президента США Дональда Трампа
Завершився Міжнародний економічний форум у Давосі. Окрім порядку денного в Давосі говорили і про Україну. В роботі Міжнародного економічного форуму в Давосі брав участь президент України Володимир Зеленський. В контексті нового президентства Трампа і публічно, і неофіційно (в закритому режимі) обговорювали перспективи ймовірних переговорів про завершення війни між Росією й Україною, а також необхідність продовження воєнної, політичної й економічної підтримки України. При цьому журналісти The Wall Street Journal, проаналізувавши тези, які прозвучали на форумі, вже дійшли висновку, що у нової адміністрації США кардинально інший підхід до зусиль щодо закінчення війни, а ніж у європейців. Що можна сказати, виходячи з тих заяв, які пролунали на форумі? Чи став він успішним для України? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.
Ми зайшли у період жорсткої реалполітик
Політичний експерт Світлана Кушнір зазначила, що участь у форумі в Давосі для України можна вважати успішною навіть з огляду на те, що тема України була внесена до Порядку денного ВЕФ.
Світлана Кушнір називає досить діаметральними заяви головного "миротворця" Дональда Трампа і позиції України, яка сподівається, що за основу на перемовинах з РФ нова Адміністрація Білого дому візьме таки український варіант.
Звертають на себе увагу заяви та дії Трампа
Експерт Української фабрики думки Юрій Гаврилечко вважає, що Міжнародний економічний форум в Давосі точно є успішним, хоча б через заяви та дії Трампа, як підтвердження цих заяв. Насамперед щодо зняття обмежень на видобуток нафти й газу, що вже вплинуло на ціни на нафту. Вони пішли вниз. Надалі ситуація буде лише розгортатися.
Також експерт пропонує подивитися на сьогоднішні укази Дональда Трампа.
Читайте також на порталі "Коментарі" - ключові висновки від перших заяв Трампа, як президента США: що вони означають для України.