ОПЗЖ в лідерах, проблеми від кредитів МВФ та зовнішнє управління - українці відповіли на питання про політику
У свіжому моніторингу громадської думки українці оцінили фінансову співпрацю з ЄС та МВФ та назвали основні проблеми держави
1 лютого були опубліковані результати нового моніторингу громадської думки, проведеного Центром "Соціальний моніторинг".
Такі самі результати продемонстрував і опублікований раніше результат опитування громадської думки від КМІС.
Більш ніж половина українців (50,6%), на відміну від показника у грудні (41,1%), погоджуються із необхідністю проведення дострокових виборів до Верховної Ради. У такому випадку шанси потрапити в парламент отримали б лише 4 політичні сили: "ОПЗЖ" (22,6%), "Слуга народу" (20,7%), "Європейська солідарність" (15,6%), ВО "Батьківщина" (11,3%).
У "президентському рейтингу" політики утримують свої місця, щоправда, відсотки "довіри" громадян змінюються: Зеленський (25,6%), Бойко (18,4%) або Медведчук (15,5%), Порошенко (15,2%), Тимошенко (11,5%).
Найважливішими проблемами громадяни називають: зростання тарифів на "комуналку", інфляцію та зростання цін, занепад економіки, конфлікт на Донбасі, безробіття. Стосовно нещодавнього підняття комунальних тарифів - 87% опитаних не вважають, що це зумовлено економічною ситуацією.
Менш як 10% українців вважають, що Президент, Кабмін і вся українська економіка є вільними від зовнішнього управління. Більшість половини вбачають вплив інших країн виключно шкідливим.
Негативно українці оцінюють і фінансову співпрацю з ЄС та МВФ. Так, кредитну угоду з ЄС із прописаними в ній зобов'язаннями України вважають дуже шкідливою 58,5% опитаних. А проблеми, які створили Україні угоди з МВФ взагалі оцінюються вкрай погано: ринкові ціни на газ і тепло (проти - 77,5%), оптимізація мережі шкіл (проти - 85,1%), нинішня реформа охорони здоров'я (проти - 71,8%).
Опитування проводилося Центром у період з 15 по 25 січня цього року, похибка складає 1,1-1,9%.
Нагадаємо, нещодавно експерти розповіли, чому падає рейтинг Зеленського та "Слуги народу".