Нові санкції ЄС працюють: Індія, як головний покупець нафти РФ, починає реагувати

Індійський НПЗ вимагає передоплату після нових санкцій ЄС проти РФ

Індійський нафтопереробний завод, частково пов'язаний із "Роснефтью", запроваджує нові умови продажу продукції після останніх санкцій ЄС. Як передає портал "Коментарі", про це пише Bloomberg.

У матеріалі йдеться про те, що індійська компанія Nayara Energy переглянула умови тендерів, вимагаючи передоплату або документарний акредитив до відвантаження нафти. Це стало відповіддю на нові санкції Європейського Союзу, які стосуються компаній, пов'язаних із російським енергетичним сектором.

У попередніх тендерах таких умов не висували, проте нові обмеження викликали занепокоєння фінансовими установами та клієнтами. ЄС посилив правила щодо імпорту та транспортування російської нафти та нафтопродуктів, що створює ризики для банків та партнерів Nayara.

Індія є одним із ключових споживачів російської сирої нафти після початку повномасштабного вторгнення РФ до України. У той же час, Nayara постачає значну частину своєї продукції до Європи, яка досі не ввела санкцій проти самої компанії.

Аналітики зазначають, що вимоги передоплати можуть стати новою нормою для партнерів компаній із часткою російського капіталу. "Це демонструє масштаб впливу санкцій", - сказав аналітик Kpler Замір Юсоф.

"Роснефть" назвала санкції "необґрунтованими та незаконними" і заявила про намір вийти з капіталу Nayara.

Читайте також на порталі "Коментарі" - минулого тижня ЄС запровадив проти РФ 18 пакет санкцій. Вартість російської нафти визначатиметься за такою формулою: світові ціни на нафту мінус 15%. При цьому не уточнюється, про вартість якого саме сорту нафти йдеться. Чи не виглядає так, що незважаючи на вже 18 пакет санкцій, але Захід знову залишає Росії лазівки для заробітку великих грошей? Чи все ж таки 18-й пакет санкцій серйозно підірве російську економіку? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.