Не попустіть побачити найбільше Сонце у 2025 році: перелік головних астрономічних явищ

Січень розпочався яскраво і вже порадував українців метеоритним дощем Квадрантиди, який досяг свого піку в ніч із 3 на 4 січня

Вже завтра 5 січня жителі Землі зможуть спостерігати найбільше Сонце у цьому році. Воно перебуватиме на мінімальній відстані від нашої планети. Це явище викликане еліптичною формою орбіти Землі, коли вона досягає свого найближчого положення до Сонця – перигелію. Як інформує портал "Коментарі", про це пише AP.

2025 рік обіцяє безліч цікавих астрономічних подій, які зможуть порадувати навіть найвибагливіших любителів зоряного неба.

Ось кілька ключових дат у 2025 році, які варто занотувати:

4 січня – покриття Сатурна Місяцем: покриття планети Місяцем – явище, коли Місяць проходить перед планетою, повністю її закриваючи.

13 січня – Комета C/2024 G3 (ATLAS) досягне максимальної яскравості.

16 січня – Протистояння Марса: він сяятиме з найбільшою яскравістю і буде видимий всю ніч у сузір’ї Рака.

28 лютого – унікальний парад планет – це явище, коли кілька планет вирівнюються майже в одну лінію на небі.

7 вересня – місячне затемнення, яке буде видно в Європі.

Під кінець осені: три супермісяці.

Також варто очікувати часті північні та південні сяйва протягом року.

Що ж до січня, то він вже розпочався яскраво і порадував українців метеоритним дощем Квадрантиди, який досяг свого піку в ніч із 3 на 4 січня. Це один із найкрасивіших зорепадів року. Найкращий час для його спостереження настав після опівночі.

Читайте також на порталі "Коментарі" - ретроградний рух планет — явище, яке багато хто називає часом випробувань. У 2025 році він стане помітною рисою року і, за словами астрологів, вплине на життя кожного. Це час переоцінки, повернення до старих питань і перегляду планів. Тож, чого очікувати і як це може торкнутися саме вас – читайте далі в матеріалі.