Нацбанк вводить в обіг монету "Хотинська битва": як виглядають пам’ятні 5 гривень
Пам'ятна монета присвячена річниці перемоги над османами
З 29 жовтня в обіг буде введено нову пам'ятну монету, що присвячена 400-річчю битви під Хотином між військом з козаків, поляків, литовців та османами. Про це повідомляють в прес-службі Національного банку України.
Битва на українській землі, що відбулася 400 років тому була поворотною для історії християнського світу тогочасної Європи. Об'єднаному війську українців, поляків та литовців вдалося відбити напад воїнів Османської імперії, що просувалися вглиб Європи через Балкани.
Значний внесок в хід битви зробили українські козаки на чолі з гетьманом Петром Сагайдачним. Мирну угоду між сторонами було підписано 8 жовтня 1621 року, що увійшла в історію як Хотинський мирний договір.
Монета номіналом в п'ять гривень викарбувана з нейзильбера (сплаву міді, нікелю та цинку). Тираж монет - 35 тисяч штук. Маса монети 16,54 грама, діаметр 35 мм.
На аверсі монети розташовано малий Державний Герб України, напис УКРАЇНА, Хотинську фортецю, війська захисників, стилізований табір супротивників. На аверсі є номінал монети та рік карбування з логотипом Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
На реверсі - зображення гетьмана Петра Сагайдачного, постаті воїнів та напис "Хотинська битва, 1621 рік".
Як повідомляв портал "Коментарі", минув рік з того часу, як в Україні вивели з обігу монети номіналом у 25 копійок і два роки — коли в країні не можна розплатитися 1,2 і 5 копійками. Однак деякі з таких монет можуть представляти цінність для нумізматів, які готові придбати їх за тисячі гривень.