На що українці витрачають "Національний кешбек": деталі

Національний кешбек набирає популярність: понад 2,5 мільйони українців вже в програмі

Програма "Національний кешбек" діє вже майже два місяці, і за цей час до неї приєдналися понад 2,5 мільйони українців. З них майже 1,5 мільйони вже активно здійснюють покупки, отримуючи кешбек за придбані товари. Загалом, понад 646 тисяч громадян отримали перші виплати на загальну суму 37,2 мільйони гривень. Про це повідомило видання "Телеграф".

Загалом до участі вже приєдналося 1475 виробників, які пропонують близько 297 тисяч найменувань товарів — від продуктів харчування до побутової техніки. Ці товари не лише вигідні для покупців, а й забезпечують значний економічний ефект, адже 40% кожної витраченої гривні повертається в бюджет через податки.

Програма передбачає повернення 10% від вартості придбаних українських товарів, але не більше 3000 гривень на місяць. Кошти можна отримати за споживчі товари, окрім підакцизних. Це включає, зокрема, ліки, безалкогольні вина та медові напої. На послуги кешбек не поширюється, але отримані кошти можна витратити на комунальні послуги, підтримку ЗСУ або купівлю облігацій.

Найчастіше українці отримують кешбек за придбання продуктів харчування. Водночас, програма може вплинути на попит на товари, де традиційно домінує імпорт, такі як косметика чи побутова хімія. Таким чином, "Національний кешбек" сприяє підтримці місцевих виробників і зменшенню залежності від імпортованих товарів.

Згідно з даними дослідження Gradus Research Company, 49% учасників планують використати отримані кошти на оплату комунальних послуг.

Читайте також на порталі “Коментарі” - У 2024 році Україна впровадила нову державну ініціативу — програму "Національний кешбек". Метою цієї програми є стимулювання споживання вітчизняної продукції та підтримка національних виробників в умовах економічної кризи та війни. Суть програми полягає в тому, що українці можуть отримати 10% від вартості придбаних товарів, вироблених в Україні. У нашій статті ми детально розглянемо основні аспекти програми, її умови, перспективи та вплив на економіку.