На Одещині військові виявили унікальні артефакти V-VI століть до н.е.
Експерти музею після аналізу визначили, що знайдений предмет є корінфською амфорою, яка використовувалася в ритуальних обрядах.
Під час спорудження фортифікаційних об'єктів бійці 123-ї бригади ЗСУ виявили посудину, що датується V-VI століттями до нашої ери. Археологічні знахідки вже передано до музею "Старофлотські казарми", про що повідомило Регіональне управління сил територіальної оборони "Південь".
Водій екскаватора, який натрапив на артефакт, одразу звернувся до свого товариша, що цікавиться історією. Експерти музею після аналізу визначили, що знайдений предмет є корінфською амфорою, яка використовувалася в ритуальних обрядах і розміщувалася в похованнях. Це місце, де проводилися роботи, виявилося стародавнім могильником.
Окрім цього, під час будівництва було знайдено ще один артефакт — стародавній грецький глечик, або ойнохоя. Така посудина з однією ручкою та трьома носиками слугувала для розливання вина на симпосіях — ритуальних бенкетах у Стародавній Греції.
"Ці посудини були виготовлені спеціально для поховань і привезені з Греції. Важливо, що вони залишилися цілими, що свідчить про високий соціальний статус тих, кого ховали", — зазначив колишній археолог, викладач Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, а нині військовослужбовець Олександр.
Разом з артефактами, військові також передали до музею рештки людських кісток, що належать похованим особам.
Раніше портал "Коментарі" писав, що війна в Україні змусила уряд шукати нові способи збереження національного культурного спадку, особливо артефактів, які знаходяться у музеях прифронтових територій та окупованих населених пунктах. Міністр культури та інформаційної політики Микола Точицький назвав два основні напрямки роботи, які спрямовані на збереження та популяризацію української культури.