Медовий Спас: як відзначати і чого робити не варто

Разом з Медовим Спасом для православних починається Успенський піст

14 серпня православні християни і греко-католики святкують перший Спас. Його також називають Медовим Спасом або Маковея. Про прикмети і традиції свята пише видання "Новое время".

Медовий спас починає низку Спасів в серпні. За ним ще будуть Яблучний і Горіховий. Також саме 14 серпня для вірян розпочинається Успенський піст.

У цей день віряни вшановують пам'ять семи братів Маккавеїв, їхньої матері Соломонії та наставника Єлезара. Заведено ходити до церкви, святити мед, воду, а також спеціальні букети з цілющих трав, котрі в народі називають маковійчиками. Викидати їх не можна. Букети слід розмістити біля ікон і зберігати як оберіг.

Медовий Спас ще називають Маковим Спасом, Мокрим Спасом і Спасом на воді.

Існують також певні заборони, які наші предки у свято Медового Спаса намагалися не порушувати. В жодному випадку цього дня не можна ворожити. Також потрібно гнати від себе геть сумні думки. Сваритися також заборонено. Якщо конфлікту уникнути не вдалося, краще відразу ж попросити вибачення - і у людини, яку образили, і у Бога. Прибирання в будинку теж необхідно відкласти.

А ось тим, хто має намір постити, з початком Успенського посту заборонено вживати в їжу м'ясо, яйця і молочні продукти.

Раніше "Коментарі" розповідали про те, як Україна буде святкувати День незалежності у 2020 році.