Лубінець назвав регіони України, де найбільше скарг на ТЦК

Омбудсмен також зазначив, що з початком грудня 2024 року його офіс отримав майже чотири тисячі скарг на неправомірні дії ТЦК

Омбудсмен Дмитро Лубінець попередив, що мобілізація молодих людей без сімей може поставити під загрозу майбутнє України. Під час інтерв’ю Українській правді він зазначив, що важливо залучати до служби чоловіків віком від 30 до 45 років, оскільки вони є більш відповідними для воєнних завдань.

"Якщо ми заберемо і цих молодих хлопців, у яких немає родин, немає дітей, автоматично у нас не буде майбутнього України. На мій погляд, у нас є ще достатньо велика кількість чоловіків середнього віку — від 30 до 45 років", — наголосив омбудсмен.

Також він повідомив, що до нього надійшло майже чотири тисячі скарг на дії територіальних центрів комплектування (ТЦК) у грудні 2024 року. Найбільше таких скарг отримано із Закарпаття, а на другому місці за кількістю звернень – Кропивницький.

Лубінець розповів про один із випадків, коли після його звернення до військово-лікарської комісії (ВЛК) було переглянуто стан здоров’я мобілізованого. Людину, яку раніше визнали "повністю здоровою", виявилося, мобілізували із серйозними проблемами зі здоров’ям. Завдяки перевірці, чоловіка відправили не на передову, а на тилову службу, де він зайняв підходящу посаду.

Проте омбудсмен зазначив, що не всі скарги підтверджуються. Є випадки, коли перевірки показують, що дії ТЦК були правомірними.

Читайте також на порталі “Коментарі” - Українці різко засуджують силову мобілізацію на вулицях населених пунктів. Називають таке явище “бусифікацією”. Однак наразі до викорінення такої практики мобілізації, ймовірно, ще далеко. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець пояснив ситуацію, повідомляє портал “Коментарі”.