Космічна гонка Південної Кореї: чи вдався запуск ракети
Південна Корея у космічній галузі поки що програє ледь не усім сильним азіатським країнам. Але продовжує робити спроби
Агентство BBC News розповідає про чергову спробу Південної Кореї запустити ракету у космос.
Південна Корея запустила свою першу ракету у космос 21 жовтня 2021 р. Ракета-носій під назвою "Нурі" вилетіла з міста Кьонг, яке знаходиться за 500 кілометрів на південь від Сеула, столиці. Мета запуску – вивести на орбіту корейський супутник, що потенційно може свідчити про військові космічні амбіції країни. Уряд повідомляє, що програму польоту виконано, хоча супутник ще не виведено на орбіту.
"Нурі" коштує біля півтора млн. дол, важить 200 тон і має довжину 47,2 м. Ракета оснащена шістьма двигунами на рідкому паливі. Планується, що вона здійснить ще чотири запуски до 2027 р. під наглядом Корейського інституту аерокосмічних досліджень.
Попередній досвід запусків у Кореї був непростим. У 2009 та 2010 роках спроби були невдалими – ракети вибухнули після старту. Однак у планах країни залишається прагнення відправити свій зонд на Місяць до 2030 р.
Космічна програма важлива для Кореї, так як її сусідка – войовнича Північна Корея – активізувала власні випробування: здійснила запуск балістичної ракети з підводного човна, а перший супутник запустила у 2012 р. Між тим Південна Корея відстає у даному напрямі, хоча володіє сучасними технологіями і знаходиться на восьмому місці за рівнем валового внутрішнього продукту – вище від Росії, яка здійснює запуски більш-менше регулярно. Китай, Японія та Індія мають передові космічні програми. Приватні фірми, такі як SpaceX Ілона Маска та Blue Origin Джеффа Безоса, також все частіше беруть участь у запуску ракет.
Останнім часом Південна Корея стала відома завдяки своєму кіновиробництву. Серіал "Гра в кальмара", який транслювався на медіа-майданчику Netflix, заробив майже мільярд доларів та кілька тижнів очолював рейтинги. Докладніше про серіал видання "Коментарі" розповідало своїм читачам раніше.