Китайці планують здійснити пілотований політ на Місяць: деталі

До 2023 року у Китаї планують висадити астронавтів на поверхню Місяця. Там активно розвивають свою Місячну програму

Про це в інтерв’ю CGTN розповів головний розробник китайської програми дослідження Місяця Ву Вейжень, передає портал "Коментарі".

"До 2030 року китайці точно зможуть ступити на Місяць. Це не проблема", - зауважив експерт.

Як додає Ву Вейжень: на етапі реалізації четверта фаза програми дослідження Місяця, котра передбачає запуски трьох місій та спорядження міжнародної дослідницької станції на супутнику Землі. Проектом займаються фахівці Національного космічного управління Китаю.

Уже у 2024 році перша із трьох місій, "Чан’е-6", вперше в історії людства має взяти зразок грунту зі зворотного боку Місяця.

Наступна група астронавтів проведе пошуки слідів води на південному полюсі Місяця.

А третя, "Чан’е-8", яка відправиться у подорож на Місяць у 2028 році, має створити там основу для будівництва дослідницької станції.

Окрім того, в рамках запланованого і запуск у 2024 році супутника зв’язку з ретрансляторами. Він дозволятиме організувати зв'язок із Землею та космічними апаратами на Місяці. Також, дасть змогу е створити зв'язок між "Чан’е-7" і "Чан’е-8".

Ву Вейжень зауважив і про плани Національного космічного управління Китаю створити систему космічного інтернет-зв'язку.

"Ми будуємо сузір’я супутників навколо Місяця — систему, яка зможе надавати послуги зв’язку, навігації та дистанційного зондування. Після цього ми зможемо проводити дослідження глибокого космосу", — сказав він.

Дана система дозволить астронавтам на поверхні Місяця дати доступ до ігор та телевізійних програм.

Читайте також на сайті "Коментарі", історична місія для дослідження космосу: відбувся старт Juice. Відбувся старт зонда Європейського космічного агентства Juice до супутників Юпітера.