Київ чекає на озброєння: чому союзники так довго думали – яка дискусія чекає на нас через 2-3 місяці
Звірства російської армії в Україні вплинули на позицію Заходу щодо військової допомоги ЗСУ
Сьогодні, 28 квітня, німецький Бундестаг підтримав постачання важкого озброєння Україні, а Палата представників США планує голосувати за законопроект про ленд-ліз для нашої країни. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" ці кроки та взагалі зміну позицій Заходу після широкомасштабного вторгнення Росії до України.
Зміни у постачанні озброєння повинні дати можливість ЗСУ перейти від оборонної операції до наступальних операцій
Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко нагадує, що 26 квітня на військовій базі Рамштайн у Німеччині відбулася унікальна наразі зустріч 40 міністрів оборони країн НАТО та союзників.
За його словами, щоб це сталося, необхідно зробити якісний, ефективний стрибок (саме стрибок, тому що в повільному режимі це загрожує в умовах того, що відбувається у нас на сході та на півдні) до переходу від постачання озброєння минулого століття (радянського та старого) натовського) до сучасного (насамперед країн НАТО) озброєння 21 століття.
До таких, за словами генерала, належать:
– сучасні артилерійські системи (німецькі, американські), потужніші (снаряди 155-мм), далекобійні (до 70 км) і високоточні. За всіма параметрами переважаючі російські;
- снаряди та ракети для систем залпового вогню, які можуть коригуватися, наводитися, націлюватися безпілотними літальними комплексами;
- ударні безпілотники, більш потужні, ніж Bayraktar TB2, що відмінно себе зарекомендував;
- дрони-камікадзе Switchblade-300, Switchblade-600 та модифікації;
- ракетна зброя "берег-корабель", "земля-земля";
– системи залпового вогню, які використовують різні ракети з дальністю від 30 до 300 км;
– морські безпілотні платформи, важливі у боротьбі Чорному морі, щоб звести до мінімуму загрозу звідти;
– системи протиповітряної оборони, зенітно-ракетні комплекси хоча б ближньої та середньої дальності з елементами протиракетної оборони (навіть старими радянськими засобами ППО ми навчилися збивати російські крилаті ракети, а ось балістичні збивати наявними засобами проблематично);
- Авіація (якщо нам не можуть постачати безпосередньо літаки, нехай робиться акцент на поставки запчастин, які допомагають відновити наші повітряні сили).
Через 2-3 місяці політичні еліти та євроатлантичні цивілізації опиняться перед непростим вибором
Народний депутат України VI та VII скликань, голова Центру дослідження політичних цінностей, історик Олександр (Олесь) Доній зазначає, що він ще півтора місяці тому для каліфорнійської газети написав статтю під назвою "Україна – зброя!". І ця тема все ще залишається надактуальною. У тому числі через недостатню активність колективного Заходу.
За його словами, світ побачив увесь жах російського фашизму – і стався ментальний злам у тих самих західних (європейських, євроатлантичних) елітах.
Очевидно, що для нас це позитивна зміна. І збільшення постачання озброєння, "потяг" і осучаснення цього озброєння допоможе нам у стримуванні російської агресії, упевнений експерт.
Експерт наголошує, це буде не зараз, а за кілька місяців. Але весь об'єктивний перебіг подій веде саме до цього.
Ну, а поки що, резюмує він, рішення, прийняті про потужнішу військову підтримку України, нас тішать. І це справді великий позитив. Але незабаром ми усвідомлюємо, що цього недостатньо, попереджає експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Лукашенко анонсував розширення Союзної держави.