Із путінським режимом вирішили закінчувати: які висновки історичної зустрічі на військовій базі "Рамштайн"
На авіабазі ВПС США Рамштайн у Німеччині відбулася стратегічна зустріч Консультативної групи з оборони України за участю понад 40 країн
Представники НАТО та союзники після зустрічі на військовій базі "Рамштайн" в однойменному місті Німеччини домовилися про створення контактної групи з питань оборони України. Як оцінюєте результати зустрічі? Що вони означають для України, Росії, світу? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Колективний Захід під керівництвом США та Британії визначився з долею путінського режиму
Експерт Міжнародного інституту демократій, екс-командир 2-ї роти 24-го батальйону "Айдар" Євген Дикий упевнений, що зустріч на базі "Рамштайн" колись займе своє місце у підручниках історії.
Рамштайн, акцентує Євген Дикий, стане центром координації цього ленд-лізу, де фахівці НАТО разом з українськими військовими будуть визначатися: які потреби нашої армії в тривалій війні, що розгортається в Україні, здатні задовольнити союзники, а також – які саме їхні системи озброєння найкраще для цього придатні.
В результаті, продовжує Євген Дикий, виникає певна "мозаїка" публічно оголошених та таємних постачань. На його думку, історія з британськими ракетами Brimstone із цієї "колекції". Постачання цих ракет (які слід запускати з літаків та вертольотів) вже анонсували, і тим самим "засвітили", що Україні непублічно надається допомога щодо посилення можливостей військово-повітряних сил. Або шляхом надання (і вже давно) літаків із країн Центральної Європи (постачання яких після невдалого гучного анонсу було тривалий час заблоковано), або шляхом допомоги у ремонті та відновленні наших пошкоджених літаків.
Більшість країн уже усвідомили, що будь-який мир із Росією сьогодні – це лише відкладення продовження війни на потім
Політолог, конфліктолог Богдан Петренко зазначає, що зустріч у Рамштайні має дві складові.
Перша – це практично-технічна.
Друга складова – це інформаційний фон. Чотири десятки країн не лише "висловили своє занепокоєння російською агресією", а й по суті сформували союз підтримки України.
Загалом же такого роду зустріч – це також сигнал щодо того, що війну треба завершувати перемогою України, вважає експерт. На його думку, більшість країн уже усвідомили, що будь-який мир із Росією сьогодні – це лише відкладення продовження війни на потім.
Читайте також на порталі "Коментарі" - у Британії відповіли на загрози Сергія Лаврова про ризики ядерної війни.