Існує багато легальних і нелегальних шляхів ввезення товарів зі зменшеними податками в Україні - експерт

Кожна держава зацікавлена в тому, щоб продати якомога більше за кордон і запустити валюту в свою країну

Існує багато легальних і нелегальних шляхів ввезення товарів зі зменшеними податками в Україні. Крім ПДВ на деякі товари, особливо цінні, з групи luxury, є ще 10% мита. Про це повідомляє член Наглядової ради Української ради бізнесу, гендиректор Асоціації підприємств інформаційних технологій України Юрій Пероганич.

"Існує багато легальних і нелегальних шляхів ввезення товарів зі зменшеними податками в Україні. Крім ПДВ на деякі товари, особливо цінні, з групи luxury, є ще 10% мита. Тобто, вартість розмитнення становить 32% від вартості товару. Це нормально, тому що так держава захищає вітчизняний ринок від закордонного. ПДВ - це стандартна вимога.
Експортер при експорті отримує відшкодування ПДВ. Для того, щоб товар був конкурентоспроможним, і було введено імпортне ПДВ. Такий механізм працює, без нього "вбивається" вітчизняний виробник", - вважає Пероганич.

За його словами, кожна держава зацікавлена в тому, щоб продати якомога більше за кордон і запустити валюту в свою країну.

"Наприклад, Польща і Україна повинні обмінюватися інформацією з вивезення та ввезення товарів. Попри слабкість української митниці, наші контрагенти чомусь вважають, що нас можна ігнорувати.
Безперечно, всі митні організації країн повинні сприяти експорту товарів своєї країни. Часто деякі бізнесмени кажуть: "Ось ви наведіть порядок на митниці, тоді ми будемо торгувати тим, що є".
З іншого боку, нині є великий попит на товари без документів (без митного оформлення). Немає механізму відстеження товару від кордону до споживача. Відповідно, якщо є перевага в ціні у 20-32%, то ніяка стіна не витримає такого потоку товарів", - підкреслив він.

Нагадаємо, анонсований президентом Володимиром Зеленським законопроєкт №4167 "про великі екологічні податки" для промисловості робоча група народних депутатів доопрацьовує втретє. Такі ініціативи обійдуться промисловим підприємствам у 270 млрд грн, розповів народний депутат Муса Магомедов.