Інформація про скорочення шкільних канікул виявилася фейком: що кажуть у МОН

Міносвіти заперечило фейк про скорочення літніх канікул в Україні

Міністерство освіти і науки України заперечило чутки про те, що літні канікули для школярів у 2025 році скоротять до двох місяців. Відомство наголосило: жодних подібних рішень урядом ухвалено не було. Про це йдеться в офіційному повідомленні МОН.

Згідно з постановою Кабміну, навчальний рік 2024/2025 триватиме з 2 вересня 2024 року до 30 червня 2025 року. Водночас конкретний розклад навчання, структура року та тривалість канікул залишаються у повноваженнях самих шкіл — це рішення кожен заклад освіти ухвалює індивідуально.

"Останнім часом у соцмережах та деяких медіа шириться фейкова інформація про нібито обов’язкове скорочення канікул у 2025 році. Міністерство офіційно роз’яснює: жодного нормативного акту, який би передбачав таке скорочення, не існує. Як і раніше, тривалість канікул визначає сама школа — це передбачено чинним законодавством задовго до початку повномасштабної війни", — наголосили у міністерстві.

Щодо тривалості відпочинку — рішення ухвалює педагогічна рада кожного навчального закладу, враховуючи:

· обсяг запланованої навчальної програми;

· рівень безпеки в конкретному регіоні;

· індивідуальні освітні потреби учнів;

· ресурси та готовність педагогічного колективу.

У міністерстві окремо підкреслили, що 30 червня — це лише гранична дата завершення навчального року, а не обов’язковий день для проведення уроків.

При цьому в червні школи можуть обирати різні формати освітньої діяльності: від класичних занять і консультацій до проєктної роботи, екскурсій, індивідуальних уроків або організації пришкільних таборів.

"Коментарі" вже писали, що у мережі шириться інформація про те, що цьогоріч літні канікули триватимуть лише два місяці, а навчальний процес продовжиться до 30 червня. Нібито про це мовиться у постанові Кабінету Міністрів України.