Хто переміг від угоди про надра: Трамп чи Україна

Цією угодою ми вкотре переконалися, що Трампу можна казати "ні"

Після підписання угоди про надра України у Дональда Трампа є тепер папірець, з яким він буде бігати і доводити, який він майстер перемовин. Але, судячи з усього саме цей папірець, саме наявність цього папірця, і була основним драйвером тиску на Україну. Трамп хотів папірець, його посіпаки хотіли зробити його щасливим. І забезпечити йому нарешті славу найкращого перемовника в історії. Про це у себе в Facebook пише політичний аналітик, банкір, блогер Сергій Фурса.

Блогер зауважує, що в цей самий час десь в Києві буде тихо посміхатися Тарас Качка і інші українські перемовники, що спромоглися перетворити божевільну по своєму нахабству пропозицію Трампа на прийнятну угоду, яка не тільки не обтяжує Україну, не принижує українців, але й не заважає європейській інтеграції.

"Чи буде від цієї угоди якийсь економічний ефект? Скоріш за все ні. Можливо вона стане психологічним фактором підтримки бажання інвестувати в Україну після війни, а може і не стане. Але точно це вже не угода про шкоду, це не угода про колоніальну залежність. Це не угода, де ми визнаємо уявний борг, що намалював собі в голові Трампа, і виплачуємо його до кінця своїх днів. Всі ці зазіхання Трампа зникли з фінальної версії. Хоча він і продовжує тепер всім розказувати, що тепер зможе компенсувати витрати американських платників податків. Ну, що ж, нехай розповідає", – зазначив експерт.

Сергій Фурса зазначає, що не менш важливе питання – чи є в угоді гарантії безпеки? Відповідь на це однозначна: ні, немає, але їх і не чекали. І звісно ця угода не дає жодного сигналу Путіну.

"Чи може ця угода стати базою для подальшої військової підтримки з боку США? Теоретично може. Але теоретично. Проте на практиці якось співпало, що Трамп розблокував угоди про продаж зброї Україні. Чи то угода винна, чи повітря в Римі, а може до Трампа нарешті дійшло, що він виглядає не дуже, коли Путін вертить його на кінці свого … телефону", – зазначив Фурса.

Підсумовуючи експерт зауважив, що цією угодою ми вкотре переконалися, що Трампу можна казати ні. Коли він пропонує щось, що явно протирічить національним інтересам. І після цього не стається кінець світу. Після цього якраз і розпочинається нормальна розмова.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Рубіо зробив заяву про ще один "крок до завершення війни": що сталося.