Генпрокурор Венедіктова подала до суду на відому українську телеведучу (ФОТО)
Телеведуча вважає судовий позов спробою розпочати цензуру в ЗМІ
Відома телеведуча Яніна Соколова отримала повістку до суду у справі, позивачем якої є генеральний прокурор України Ірина Венедіктова. Про факт наявності позову, який доволі обурив Соколову, журналістка повідомила на особистій сторінці у Facebook.
Причиною для відкриття судової справи стало одне із інтерв’ю Яніни Соколової. Інтерв’юйованою особою в одній із авторських програм телеведучої став позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко. Посадовець відомий також за голосною справою стосовно хабарництва у колах вищої української влади. За словами Соколової, Шевченко був одним із викривачем отримання 6 мільйонів доларів хабаря колишнім міністром екології Миколою Злочевський.
Під час інтерв’ю у Яніни представник антикорупційного бюро розповів про можливий зв’язок Венедіктової із цією справою.
Телеведуча підкреслює, що не розуміє, чому раптом опинилася у ролі відповідача в судовому процесу. На думку Соколової, справа журналіста полягає винятково у потребі ставити запитання. Відповідати ж під час медійної бесіди — це прерогатива гостя програми.
Додатково Яніна Соколова "поцікавилася", чи справді Венедіктова має юридичну освіту, адже її подібні дії можна розцінити як цензуру. Водночас це явище в Україні заборонено як Конституцією, так і законом "Про інформацію".
Із інших деталей справи відомо, що справою займається Печерський суд. Перші засідання призначені на квітень цього року. Відповідачами, окрім Соколової, також зазначені сам Євген Шевченко та ТОВ "ТРК "Інтеррадіо".
"Коментарі" вирішили поцікавитися, наскільки законодавчо правильним може бути подібним позив від генпрокурора до журналістки. Своєю думкою залюбки поділився адвокат, керівний партнер Юридичної фірми Patriot.Legal Денис Бондар.
Водночас Бондар додає, що про перспективи справи можна говорити конкретно лише після перегляду власне самого позову.
Крім цього Денис Бондар говорить, що не варто забувати про не найкращу репутацію самого Євгена Шевченка. На думку експерта, ця людина легко може бути "пішаком" у чиїсь черговій грі. Або ж "виконувати роль "зливного бачка" певного тезису суспільства.
На його думку, практика оскарження неправдивої журналістської інформації є маркером здорового суспільства. Адже, як стверджує Денис Бондар, неправда, подана суспільству проплаченими медійниками в якості правди, може зламати будь-якій людині кар’єру та життя загалом.
Нагадаємо, раніше "Коментарі" повідомляли, що в Україні можуть наново розпочати судову реформу. Більше того: в Офісі президента пояснили, які органи мають найбільше сприяти введенню нових принципів роботи судів.
Також на порталі знайдеться інформація про те, кому представники команди Зеленського дорікають за провал попередньої судової реформи.