"Електронні петиції" можуть бути небезпечними: що відомо

«Електронні петиції» можуть викрадати персональні дані: що відомо

Шахраї через фейкові посилання на "Електронні петиції" викрадають персональні дані користувачів. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Центру стратегічної комунікації та інформаційної безпеки.

Спершу українцям надходять повідомлення з проханням підписати петицію "про присвоєння почесного звання" та посилання на фейкову сторінку, де треба ввести авторизаційні дані.

Далі аферисти отримують доступ до акаунтів жертв, зазначають в МВС України.

Там наголошують: якщо отримали підозріле повідомлення:

• не переходьте за посиланням;

• не вводьте особисті дані;

• перевірте офіційні джерела;

• повідомляйте про такі випадки кіберполіції.

Щоб розпізнати шахрайський сайт, потрібно перевірити його URL-адресу – у шахраїв вона міститиме зайві символи, помилки або домен, схожий на офіційний, додають в МВС.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, як російські боти у TikTok і Telegram поширюють фото бейджа нібито школяра з Миколаєва, на якому написано "Мій тато ухилянт". Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Центру стратегічної комунікації та інформаційної безпеки.

Насправді: інформація про те, що в школах Миколаєва дітям видають бейджі з подібним написом і піддають їх цькуванню, є фейком, який поширює російська пропаганда, наголошують у Миколаївській гімназії №6.

У коментарі проєкту "По той бік новин" секретарка гімназії Надія Крапчіна зазначила, що учень з бейджу на ім'я "Михайло Павленко" – вигаданий персонаж: "За алфавіткою навіть зараз перевірила, був у нас Павленко Віталій, закінчив 11 клас у 2015 році. Більше Павленків не було". Крім того, подібні неправдиві повідомлення вже з'являлися раніше, зокрема щодо шкіл у Вінниці, додають на сайті гімназії.