Експерт про результати саміту Україна-ЄС: нашій країні вдалося те, чого не вийшло у Грузії

Результати саміту Україна-ЄС дуже оптимістичні

Україна, слідом за Молдовою, отримала від ЄС новий кредит довіри, чого не вийшло у Грузії, де в цьому році була провалена судова реформа. Як інформує видання "Коментарі", таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив політичний експерт Олександр Юсупов.

Експерт розповідає, в Києві відбувся щорічний саміт Україна-ЄС: Брюссель привітав прогрес Києва в декількох реформах і підтвердив виділення другого траншу фінансової допомоги; ЄС також розгляне можливість розгортання в Україні своєї військово-навчальної місії; сторони підписали угоду про Спільний авіаційний простір і домовилися про зміцнення економічного співробітництва. Різниця з минулим роком дійсно значна, підсумкова декларація в цьому році помітно позитивніша і більш амбіційніша. Саме час згадати, що було в 2020-му році. Тоді, за день до саміту, члени Європарламенту з групи "друзі Україна" в публічному листі звинуватили Київ в тиску на антикорупційні органи і погрожували персональними санкціями, а вже в самому підсумковому документі саміту вказувалося на уповільненні реформ і деолігархізації, і там була відсутня домовленість про видачу траншу Києву.

"Тепер Україна, слідом за Молдовою, отримала від ЄС новий кредит довіри і засоби, чого не вийшло у Грузії, де в цьому році була провалена судова реформа. Однак, це лише невеликий крок в тривалому процесі євроінтеграції України, який не буде успішним без системної трансформації держави", - зазначив Юсупов.

Він додає, поглиблення інтеграції у сфері безпеки та оборони між Брюсселем і Україною з можливістю створення постійної тренувальної місії країн ЄС - це, по всьому видимому, в значній мірі результат хаотичного виходу США з Афганістану і підписання контракту на будівництво субмарин між Вашингтоном і Канберрою за спиною Парижа.

"В ЄС бачать потребу в більш активній ролі в європейських і міжнародних справах на фоні загострення боротьби за світове панування між США і Китаєм, через що Вашингтон став приділяти набагато більше уваги і ресурсів своїм ініціативам в Південно-Східній Азії. Росія, звичайно ж, буде протидіяти такій ідеї, бачачи в ній спосіб стримування російських військ. Але, напевно, для України зараз було б корисніше отримати гарантії поставок газу з ЄС в разі ескалації енергетичного конфлікту з Газпромом, а цього в декларації саміту немає. В цілому ж саміт видався для Києва успішним", - резюмував експерт.

Також читайте на порталі "Коментарі" - Україна і ЄС підписали угоду про спільний авіаційний простір.