Діти в інтернеті: як убезпечити своє чадо від загроз у мережі
У період карантину діти проводять дуже багато часу за ґаджетами
Все частіше в новинах ми бачимо негативні наслідки впливу інтернету на дітей. Підлітки дізнаються багато небезпечної інформації, намагаються копіювати поведінку деяких "крутих" блогерів, підтримують недитячі челенджі, мета яких - накласти на себе руки.
Тільки за минулий рік поліція зафіксувала 137 завершених суїцидів серед дітей віком від 8 до 17 років. Значна частина самогубств, як виявлялося потім, була здійснена через вплив інтернету.
Які небезпеки можуть чекати на дитину в мережі? Як захистити її від негативного впливу? Чи варто обмежувати підлітка у використанні соцмереж? На всі ці питання сайту "Коментарі" відповіла Юлія Галушко — клінічний психолог, психотерапевт, груповий аналітик.
"Інтернет-простір немов супершвидкісний автомобіль, який допомагає скорочувати дистанцію прогресу. Але швидкість в руках невмілого користувача часто загрожує підвищеною небезпекою і обертається трагедією. Інтернет дає величезну кількість можливостей, в тому числі і для масштабування негативних задумів та ігор психічно нездорових людей. Події останніх днів тому підтвердження. Йдеться про низку челенджів та ігор, які закінчилися смертями. За такими подіями часто стоять дуже жорстокі, з психічними розладами дорослі, які вміло входять у довіру до дітей і підлітків за рахунок вияву близькості і уваги до життя, переживань, думок дітей або молодих людей.
Ще одним побічним ефектом інтернету є гонитва за трендами, оскільки когось здивувати вже стає складніше і ступінь химерності ідей часом зовсім не відповідає можливостям незрілої дитячої психіки перетравлювати їхні наслідки".
Однак експерт не рекомендує батькам обмежувати доступ дитини до інтернету.
"Найчастіше питання, яке я чую від батьків, - чи варто обмежувати дітей і підлітків у ґаджетах або у веденні соціальних мереж? Моя думка з цього приводу така: інтернет досить сильно "просочився" в наші життя і тотальна заборона, найімовірніше, не можлива. Також не варто забувати про правило забороненого плоду.
Найчастіше соціальні мережі стають сурогатом відсутньої батьківської уваги і розуміння. Найкращою профілактикою потрапляння в небезпечні пригоди стане здорова близькість і щирий інтерес до життя, почуттів, подій, переживань дитини, а також прищеплення любові до життя і здорових звичок через власний приклад".
Юлія Галушко радить батькам стати ближчими до своїх дітей і періодично розмовляти на тему інтернет-безпеки.
"Не варто ігнорувати відкриті профілактичні бесіди про те, яка небезпека може підстерігати в просторах інтернету. Корисним стане обмежений таймінг перебування у ньому, але виключно через пояснення важливості таких заходів для здоров'я і безпеки вашого чада. Для зовсім малюків ідеально підійдуть обмеження батьківським контролем", - підсумовує експерт.
Також сайт "Коментарі" рекомендує прочитати, як вибрати іграшку для дитини.