Чому парад у Москві став тріумфом Китаю: чи справді Сі входить у переговори по Україні
Глава КНР наголосив, що мир, який буде між Україною та Росією, повинен задовольняти обидві сторони
З-поміж всіх лідерів, які з’їхалися до Путіна на парад вирізняється лідер КНР Сі Цзіньпін, який вже зробив низку голосних заяв, зокрема назвав Путіна союзником у побудові нового світового порядку та підтвердив спільну позицію щодо війни проти України. До того ж Путін та Сі Цзіньпін підписали угоду про подальше поглиблення всеосяжного стратегічного партнерства між двома країнами. Про що говорять заяви китайського лідера? Чи можна спрогнозувати, як багато хто говорить, що враховуючи провал Трампа зі швидким завершенням війни в Україні, саме Китай наразі спробує ввійти в переговорний трек? Видання з цими питаннями звернулося до експертів.
Сі Цзіньпін отримав все, що хотів
Керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович зазначив, що заяви Сі Цзіньпіна свідчать про те, що він в черговий раз підкреслив вплив Китаю власне на Російську Федерацію і продемонстрував всьому світу, передусім Трампу, що Росія – це його сфера впливу. І він розглядає Росію, як молодшого партнера і, власне, ніхто інший претендувати на статус сюзерена по відношенню до Росії не може.
А, що стосується війни в Україні, то Ігор Рейтерович говорить, що Сі Цзіньпін насправді не став однозначно на бік Російської Федерації.
Підсумовуючи Ігор Рейтерович додає, для Сі Цзіньпіна цей парад у Москві став знаковою подією, тому що він отримав все, що хотів. Що отримала насправді Росія – це питання риторичне, але там і розрахунок був не на те, щоб щось отримати, а на те, що просто хоча б запросити когось до себе і показати, що росіяни не вигнанці і з ними ще хоча б хтось спілкується.
Входження КНР у переговори щодо України не буде миттєвим
Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич зазначив, що Сі Цзіньпін максимально "монетизував" свій приїзд на 9 травня до Росії. І намагається до американо-китайського саміту зафіксувати РФ у китайській та лише китайській сфері впливу. Тобто зробити безперспективними спроби Трампа зіграти в РФ як фактор, що стримує експансію КНР.
Ігор Тишкевич додав, що вхід КНР у переговори щодо України не буде миттєвим. Для Китаю важливо з новими вступними увійти на підготовку американо-китайського саміту. Для Трампа важливо, у тому числі з урахуванням провалу політики шантажу тарифами, провалу на Близькому Сході і провалу його ідей щодо миру в Україні, виробити чи оновити власний порядок денний для зустрічі.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Трамп після розмови із Зеленським зробив неоднозначну заяву про війну.