Чому католицький Великдень цьогоріч на місяць раніше - пояснення архієпископа

Великдень - найголовніше свято як для католиків, так і для православних

Цього року православні святкують Великдень другого травня. Натомість у католиків свято світлої Пасхи настає вже четвертого квітня. Чому цього року спостерігається така велика різниця, розповів архієпископ Православної церкви України Євстратій Зоря.

За словами священнослужителя, подібна ситуація склалася через дату, від якої відраховується перший весняний повний місяць.

Православні відраховують дату Великодня від дати рівнодення за юліанським календарем без зміни в пасхалії. Католики ж починають рахувати від астрономічного рівнодення. Так з'являється різниця в тринадцять днів. Інколи (приблизно раз на п'ять років) дати збігаються та віряни двох напрямків святкують Великдень в один і той же день. А інколи, як цього разу різниця може становити й місяць.

Минулого року католицькі християни відзначали Пасху 12 квітня, православні - 19 квітня.

Для вірян обох напрямків Великдень являється найголовнішим святом. Проте традиції святкування Великодня у католиків відрізняються від православних. За день до свята в костелах священнослужителями проводиться обряд благословення вогню і води. Потім запалюють великодню свічку.

Важливим символом свята у католиків є Великодній кролик. Саме він за повір'ями ховає розмальовані яйця в будинку. Зранку діти ці яйця мають знайти. Ще одна традиція свята - дарувати сюрпризи рідним і хрещеним.

Нагадаємо, аби не отруїтися під час свят та після них, потрібно знати терміни зберігання частувань. Інформацію про це можна знайти в нашому матеріалі.

Також сайт "Коментарі" раніше розповідав про головні правила великоднього столу. Як не нашкодити здоров'ю під час свята, читайте в нашому матеріалі.