Чому частина країн не підписали підсумкове комюніке саміту миру: чого чекати далі
Спочатку до участі у саміті запрошувалися країни, які публічно лояльні до РФ
З одного боку, незважаючи на запеклий опір з боку Росії, Україні вдалося провести саміт миру. З іншого боку, деякий осад залишився після того, як стало відомо, що підсумкове комюніке відмовилося підписати півтора десятки країн. Зокрема неприємно здивувала позиція країн Глобального півдня. Як вплине такий фінал саміту миру на подальший перебіг війни в Україні? Чи не виникне ситуація, що Україну почнуть рішучіше підштовхувати до поступок у війні та натякати на переговори з РФ? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Розвиток подій на саміті миру був прогнозований
Політолог, кандидат політичних наук Денис Гороховський зазначив, що з самого початку метою саміту було створити плацдарм для майбутніх переговорів із РФ, про що неодноразово заявляли як представники України, так і представники інших країн. Завдання було скоординувати дії та виробити максимально вигідну для України стартову позицію цих переговорів.
Щодо поступок, то, на думку політолога, очевидно, що вони будуть. Питання лише у тому, які саме.
Саміт миру не вплинув та не вплине на подальші розклади навколо України
Експерт із міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілія Куса так прокоментував ситуацію:
Таким чином, наголошує експерт, саміт миру не вплинув і не вплине на подальші розклади навколо України, а країни "Глобального Півдня" і далі підштовхуватимуть нас до переговорів з РФ, особливо під час анонсованого другого саміту, який, швидше за все, пройде на Близькому Схід.
Читайте також на порталі "Коментарі" - треба буде говорити з Росією: Дмитро Кулеба зробив заяву про підготовку переговорів.