Чи варто Україні знову стати ядерною країною: соціологи дізналися, що думають українці
Загалом 73% прихильно ставляться до ідеї відновлення ядерної зброї
Громадяни України загалом підтримують відновлення ядерної зброї, від якої Україна відмовилася 30 років тому щодо Будапештського меморандуму. При цьому єдиним стримуючим фактором є побоювання втрати підтримки Заходу. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування КМІС.
Соціологи сформулювали три різні питання щодо відновлення ядерної зброї: без додаткової позитивної чи негативної інформації; за умови втрати підтримки та запровадження санкцій від Заходу; із втратою підтримки Заходу, але з умовою, що Україна має достатньо ресурсів протриматися, допоки ядерну зброю не буде розроблено.
Загалом 73% наших співвітчизників прихильно ставляться до ідеї відновлення ядерної зброї. Не підтримують – 20% (і ще 7% мають невизначені погляди).
У разі втрати підтримки та санкції від Заходу прихильне ставлення до відновлення ядерної зброї знижується до 46%, а частка тих, хто не підтримає таку ініціативу, зростає до 44% (та решта 10% мають невизначені погляди).
Однак якщо Україна має достатньо ресурсів протриматися до моменту отримання ядерної зброї, то 58% готові були б піти на втрату підтримки Заходу з метою отримання ядерної зброї. Не підтримали б рішення отримати ядерну зброю за такого сценарію - 33% (та решта 8% мають невизначені погляди).
Соціологи КМІС провели історичну паралель, нагадавши, що в середині 1994 року 50% українців вважали, що Україна має стати без'ядерною державою, а за володіння ядерною зброєю виступали 30%. Інші 20% мали невизначені погляди.
Причому на той період (1994 рік) питання ядерної зброї у свідомості українців значно поступалося актуальністю іншим питанням. На питання, які проблеми найбільше непокоять українців, лише 5% до топ-проблем зараховували питання ядерної зброї.
Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології 2-17 грудня 2024 року серед 2000 респондентів.
Читайте також на порталі "Коментарі" - у Верховній Раді запропонували самі зробити ядерну бомбу: далі розберемося.