Чи є позитивні зрушення у боротьбі з корупцією в Україні: що привертає увагу
У пострадянських країнах корупція вища, загалом у Східній Європі – помірна
Посол США в Україні Бріджіт Брінк визнала значні проблеми з корупцією в нашій країні, проте вказала позитивні зміни у суспільстві. А голова Офісу президента Андрій Єрмак жорстко відреагував на слова колишнього президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера щодо "корупції на всіх рівнях" в Україні. Що можна сказати про боротьбу з корупцією в Україні зараз? Які є позитивні та негативні тенденції? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Український рівень корупції близький до рівня країн, з якими ми межуємо
Представник Економічної експертної платформи Олег Гетман акцентує, що корупція тією чи іншою мірою присутня в будь-якій країні світу. Це не суто українська проблема.
У пострадянських країнах корупція вища, загалом у Східній Європі – помірна, у Західній її менше, наголошує він.
За словами експерта, щоб виміряти рівень корупції в Україні в порівнянні з іншими країнами, не потрібно вигадувати якісь нові інструменти, брати дані "зі стелі".
Насамперед це Transparency International (неурядова міжнародна організація боротьби з корупцією та дослідження її рівня по всьому світу за допомогою репрезантативних опитувань та розрахунків). За її даними, зазначає експерт, український рівень корупції близький до рівня країн, із якими ми межуємо (приблизно як у Молдові, Білорусі), а також до деяких держав Азії. І, зрозуміло, дещо вище, ніж у Європі.
Ще один щорічний рейтинг робить Світовий банк. Велике дослідження по всіх країнах. Вимірюється ефективність управління. І один із показників там – рівень корупції.
Схеми, вигадані ще з часів правління Януковича, працюють
Економіст, голова руху #SaveФОП та Спілки захисту підприємництва Сергій Доротич поділився таким коментарем:
За словами експерта, показовим став нещодавній випадок на Київському радіоринку. Туди, розповідає він, нещодавно прийшла перевірка щодо захисту прав споживачів. І заглянула до одного підприємця, який навіть не зареєстрований як ФОП.
Тобто, продовжує він, схеми, вигадані ще з часів правління Януковича, працюють. Власників торгових майданчиків змушують збирати "данину" та щомісяця її пересилати, куди скажуть, так званим "абонентським платежем".
Експерт констатує:
Читайте також на порталі "Коментарі" - перспективи вступу до ЄС: з якими викликами доведеться зіткнутися Україні.