Це сигнал усім із тилового батальйону "Невидимка": не можна паразитувати на ЗСУ, – військові та юристи підтримали підозру Шабуніну
Військові та юристи підтримали вручення підозри Шабуніну
Відомі юристи, військові та громадські діячі підтримали вручення підозри голові ЦПК та, за сумісництвом, військовому Віталію Шабуніну. Вони назвали це проявом справедливості та демонстрацією рівності всіх перед законом, а також сигналом мобілізованим ухилянтам, що паразитувати на ЗСУ не можна.
Так волонтер, засновник фонду "Повернись живим" Віталій
Дейнега зазначив, що Шабунін начебто борячись проти подвійних
стандартів, особисто діяв за таким самим принципом.
Ветеран АТО/ООС Олександр "Гром" Грамарчук зазначив, що історія Шабуніна підривала авторитет військової служби.
"Виходить, що ти своїм прикладом показуєш, що можна петляти від службових обов’язків і мутити далі бізнес з розслідуваннями і гучними викриттями", – підкреслив він.
Підтримав волонтера та військового й юрист Олег Шрам.
Ветеран Олексій Сталкер назвав підозру Шабуніну важливим сигналом.
Військові брати Яковлеви наголосили, що якщо твоя історія нечиста – у тебе нема шансів уникнути відповідальності.
Військовий на псевдо "Бабак" наголосив на неприпустимості політичної активності в армії.
Журналіст і ветеран Володимир Бойко, який першим оприлюднив обставини фіктивної служби Шабуніна, нагадав, що публічно займався цією справою понад півтора року. За його словами, ініціювання кримінального провадження відбулося після численних судових звернень, зокрема спільно з адвокатом Ростиславом Кравцем. Раніше підозру було вручено також командиру батальйону, де Шабунін, за даними розслідування, був зарахований без фактичного проходження служби.
Також редакція видання ZN.UA попри те, що підтримала Шабуніна у своїй заяві, зазначила, що до нього є запитання.
Як відомо, вчора ДБР повідомило про підозру голові ЦПК Віталію Шабуніну, який, за даними слідства, систематично ухилявся від проходження військової служби та без законних підстав використовував транспортний засіб, призначений для потреб Збройних Сил України. Зокрема, задокументовано факти отримання ним щомісячного грошового забезпечення у розмірі понад 50 тисяч гривень, попри фактичну відсутність у військовій частині.
Активісту повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 409 КК України – ухилення від військової служби в умовах воєнного стану; ч. 2 ст. 190 КК України (в редакції Закону на момент вчинення кримінального правопорушення) – заволодіння чужим майном шляхом шахрайства, вчинене у великих розмірах. Санкція статті передбачає покарання до 10 років позбавлення волі, йдеться у повідомленні.