Барбі, Мерсі та Султан: у Мін'юсті визначили найоригінальніші імена українців, народжених у 2024 році
З 14 років особа має право змінити своє ім'я, прізвище або по батькові за згодою батьків або піклувальника, а з 16 років – на власний розсуд.
У 2024 році в Україні було зареєстровано понад 176 тисяч новонароджених дітей. Міністерство юстиції поділилося інформацією про найбільш популярні та найоригінальніші імена, які отримали українці цього року.
Серед найпоширеніших жіночих імен – Анна, Софія, Марія, Катерина, Соломія, Поліна, Вікторія та Мілана.
Серед чоловічих лідирують імена Артем, Максим, Богдан, Дмитро, Михайло, Андрій, Денис, Данило, Тимофій, Макар та Марк.
Однак, як зазначають у Міністерстві юстиції, крім традиційних імен, українці все більше почали обирати для своїх дітей незвичні і оригінальні імена. Це свідчить про зміну тенденцій у суспільстві, де батьки прагнуть дати своїм дітям унікальність, створюючи своєрідні "іменні тренди".
Серед найрідкісніших імен для дівчат можна побачити такі оригінальні варіанти, як Барбі, Мерсі, Дзвінка, Янголя, Рута, Гориня, Жасмін, Роксолана, Василіса, Олімпіада, Луна, Квітка, Суламіта, Мальва та Дояна. Кожне з цих імен має свою особливу історію чи звучання, що дозволяє їм вирізнятися на фоні звичних варіантів.
Серед незвичних імен для хлопчиків, зокрема, можна зустріти Пантелеімон, Соломон, Тамерлан, Еней, Святогор, Арнольд, Єлисей, Добриня, Зореслав, Зоровавель, Яїр, Северин, Аскольд та Султан. Ці імена рідше зустрічаються в повсякденному житті, але вони є глибоко символічними та історичними, іноді пов'язаними з міфологією, стародавньою історією або культурними традиціями.
Міністерство юстиції також нагадує, що з 14 років особа має право змінити своє ім'я, прізвище або по батькові за згодою батьків або піклувальника, а з 16 років – на власний розсуд.
Портал "Коментарі" вже писав, що українці все частіше демонструють скептичне ставлення до США та Західних країн, про це в ефірі "Еспресо" повідомив виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Антон Грушецький.