Амірханян знову отримав підтримку АМКУ, незважаючи на санкції Зеленського - ЗМІ
Журналісти знову запідозрили АМКУ в підтримці одіозного підприємця
Антимонопольний комітет України проігнорував санкції Ради національної безпеки і оборони України щодо підприємця Араїка Амірханяна і в черговий раз підтримав одну з його компаній під час розгляду "троллінгових" скарг. Про це пише видання "Українські новини".
Журналісти повідомляють, що в розпал будівельного сезону ці скарги дозволили заблокувати два великих дорожніх будівництва на загальну суму понад 2 млрд грн. Зокрема, в матеріалі йдеться про те, що постійно чинна адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг у галузі державних закупівель задовольнила відразу дві скарги компанії ПП "Південьтехбуд" (код ЄДРПОУ 32863396) на дії Миколаївської служби автомобільних доріг України. Скарги заблокували капітальний ремонт близько 35 км дороги М-13 Кропивницький-Платонове в Миколаївській області, загальна очікувана вартість лотів становила понад 2 млрд грн ( тендер 1 , тендер 2 ). Тендерна пропозиція "Південьтехбуд" була відхилена і компанія поскаржилася на документацію, яку подали на тендер інші учасники.
При цьому, за даними видання, колегія не звернула увагу, що сам "Південьдортех" не має необхідного підтвердження достатнього досвіду, щоб брати участь в таких великих тендерах, а також не надав фінансового забезпечення своєї тендерної пропозиції (про це пише замовник у відгуку на скаргу компанії на сайті Prozorro). Крім того, згідно з даними системи Opendatabot , у компанії є податковий борг понад 16 млн грн.
Журналісти відзначають, що "Південьтехбуд" - це перейменоване ПП "Дорлідер", яке входить до переліку компаній, які перебувають під санкціями РНБО Араїка Амірханяна . Напередодні СБУ викрило нанесення збитків державі на 280 млн грн компанією ВАТ "Первомайський спецкар'єр". Протягом 2-х років фірма незаконно видобувала граніт після завершення дії відповідних державних ліцензій.
Відзначається, що і сам Антимонопольний комітет неодноразово визнавав "Південьтехбуд" учасником змов з іншими структурами Амірханяна з метою завищення цін на послуги, що надаються. З 28 квітня по 2 червня компанія подалася на участь в тендерних процедурах на загальну суму 7,8 млрд грн.
Раніше ЗМІ неодноразово повідомляли , що АМКУ сприяє незаконної діяльності структур Амірханяна. Наприклад, як писали журналісти , Амірханяну активно "підігравала", очолююча колегію, уповноважена комітету Агія Загребельська, яку звільнили в 2019 році за недостовірне декларування.
Тепер же до них приєдналися і заступник голови АМКУ Наталія Буроменська разом з директором департаменту оскарження Романом Ковалем. Саме її призначення в АМКУ свого часу викликало багато питань. Формально вона подавалася на посаду як юрисконсульт компанії "Водафон Україна". Однак її реальним "бекграундом" був і залишається чоловік - офіційний аудитор НАБУ за квотою Кабміну, призначений ще в 2018 році професор Михайло Буроменський.