Розтрати на 36 млн: злочинна організація привласнила кошти на техніку для літаків

До суду передали справу злочинної організації

В Україні завершено розслідування гучної справи щодо розтрат на суму понад 36 млн грн, пов’язаних із фальшивими постачаннями обладнання для військових літаків. Троє учасників злочинної організації, яка незаконно привласнила бюджетні кошти, незабаром постануть перед судом. Окрім того, частина підозрюваних вже відшкодувала значну частину збитків, яку вони заподіяли державі. Справа набуває нових обертів. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Офіс Генерального прокурора завершив розслідування і скерував до суду обвинувальний акт стосовно трьох учасників злочинної організації, які організували розтрату державних коштів у великих розмірах та легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом. Їм інкриміновано створення та участь у злочинній організації, а також службове підроблення та розтрату бюджету.

За даними слідства, колишній директор одного з оборонних підприємств створив злочинну організацію, до якої залучив дев’ять осіб. Вони організували фальшиві постачання компонентів для військових літаків. Обладнання, яке не підлягало обліку і було вивезено ще за часів розпаду СРСР, передавалося підконтрольним особам для оформлення удаваних договорів. Це дозволяло зловмисникам створювати вигляд законності закупівель, які в реальності були фальшивими.

З 2021 по 2023 рік злочинці здійснили десять таких операцій, у результаті яких на державні рахунки було нараховано понад 36 млн грн. Під час досудового розслідування чотири учасники організації пішли на угоду зі слідством, погодившись повернути частину коштів, зокрема 5 млн грн на користь оборонного підприємства та ще близько 1 млн грн на підтримку Збройних Сил України.

Наразі троє підозрюваних перебувають у розшуку, а слідчі разом з Бюро економічної безпеки та СБУ продовжують документувати їхні злочини. Вилучені кошти відшкодовують завдані збитки і перераховуються на користь армії.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що Державне бюро розслідувань викрило корупційну схему із закупівлею неякісного одягу для військових, до якої причетний депутат однієї з міських рад Кіровоградщини. Посадовець разом зі спільниками організував постачання дешевого, несертифікованого екіпірування, що лише зовні нагадувало військовий одяг. Внаслідок цієї оборудки державі завдано збитків на понад 21 мільйон гривень. Тепер фігурантам справи загрожує до 12 років позбавлення волі.