Мільйонні збитки державі: як діяла злочинна схема на Чернівецькій митниці

Завершено слідство у справі про збитки на Чернівецькій митниці

Прокуратура САП оголосила про завершення досудового розслідування у справі щодо злочинної організації, яка діяла на Чернівецькій митниці. За дорученням прокурора, детективи НАБУ відкрили матеріали справи для ознайомлення захисту. Про це повідомляє пресслужба САП.

Розслідування встановило, що до злочинної групи входили колишні керівники митниці, зокрема, ексначальник та ексдепутат Чернівецької обласної ради. Вони організували схеми ухилення від сплати митних зборів, що призвело до несплати майже 290 млн грн податків.

З 2017 по 2019 роки через пункт пропуску на українсько-румунському кордоні ввозилися товари на основі підроблених документів, що дозволяло занижувати митні ставки, в тому числі й до нуля. Іноді транспортні засоби декларувалися як порожні.

Митні керівники організували позачерговий пропуск таких автомобілів та забезпечили безперешкодне оформлення. Учасники схеми діяли зухвало: коли журналісти намагалися викрити їхню діяльність, їх жорстоко побили.

Підозрюваним інкримінують злочини за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за створення злочинної організації та ухилення від сплати податків. Співпраця з органами правопорядку Туреччини, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини допомогла зібрати ключові докази.


Нагадаємо, працівники Державного бюро розслідувань у співпраці з Нацполіцією викрили та затримали державного інспектора Львівської митниці. Інспектор допомагав військовозобов'язаним ухилятися від мобілізації — продавав “білі квитки”.