Корупція вражає: італійці арештували елітну яхту глави злочинної організації ФДМ України (ФОТО)

Правоохоронці з України, Італії та Франції продовжують боротьбу з корупцією, вилучаючи цінне майно учасників злочинних схем

У результаті злагодженої міжнародної співпраці правоохоронних органів України, Франції та Італії, виявлено та арештовано дороговартісну яхту одного з організаторів злочинної групи, яка діяла в Фонді державного майна України. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Італійські правоохоронці за допомогою наданої інформації з українського боку провели операцію, в результаті якої була арештована яхта, що належала одному з керівників злочинної організації. Крім того, раніше французькі правоохоронці здійснили арешт нерухомості, що належала учасникам злочинної групи, на загальну суму 6,5 млн євро. Австрійські колеги вилучили елітні автомобілі та коштовності, що також можуть бути частиною незаконних прибутків.

Злочинна організація у ФДМУ: масштаби корупції

Розслідування, що тривало кілька років, охоплює діяльність злочинної організації, яку очолював ексголова ФДМУ. Вона діяла упродовж кількох років, завдаючи збитків державі на суму понад 700 млн грн. Зокрема, злочинці займалися корупцією на підприємствах, що належать державі, таких як Одеський припортовий завод (ОПЗ) та Об’єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК).

Корупційні схеми на ОПЗ і ОГХК

Діяльність організації включала незаконні схеми на найбільших державних підприємствах, що призводили до значних фінансових втрат. Зокрема, на Одеському припортовому заводі організатори схем домоглися того, що завод не отримував належних платежів за переробку газу, а також скасували результат конкурсу, аби підконтрольні компанії отримували вигоду. Через це підприємство втратило понад 600 млн грн.

На Об’єднаній гірничо-хімічній компанії були укладені контракти з компаніями, що перепродавали титановмісну сировину за заниженими цінами, в результаті чого державі було завдано збитків на суму понад 111 млн грн.


Підозрювані та розшуки

До списку підозрюваних у справі входять високопосадовці ФДМУ, а також керівники та співробітники державних підприємств. Загалом, підозри були висунуті восьми особам, серед яких є і ті, хто наразі перебуває в міжнародному розшуку. Продовжуються заходи щодо їх розшуку та екстрадиції.

Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що Україна впроваджує новий підхід до управління арештованими активами, а саме спостереження із космосу. Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та Державне космічне агентство України (ДКА) підписали угоду, яка передбачає використання супутникових технологій у боротьбі з корупцією.