Історичний вирок: сирійський офіцер отримав довічне ув'язнення за злочини проти людства
Засуджений вчинив злочини під час громадянської війни в Сирії 2011 року
Німецький суд у четвер, 13 січня, засудив колишнього офіцера розвідки служби безпеки президента Сирії Башара Асада до довічного ув’язнення після того, як він визнав його винним у вбивстві, зґвалтуванні та злочинах проти людства. Про це повідомляє Reuters.
Анвару Р. було пред'явлено звинувачення у 58 вбивствах, зґвалтуваннях та сексуальних домаганнях у в'язниці в Дамаску, яка контролювалася очолюваним ним підрозділом розвідки. Він відкинув усі звинувачення.
Це була перша в світі кримінальна справа, порушена через державні тортури під час громадянської війни в Сирії, яка почалася в 2011 році.
Минулого року Еяда А., іншого колишнього співробітника сирійської розвідки, засудили до 4-1/2 року ув'язнення за сприяння катуванням цивільного населення.
"Суд демонструє, що відповідальність за жахливі звірства режиму Асада можлива – що докази є переконливими і будуть прийняті судами – якщо національні прокурори та судді вирішать діяти. Як би ми не вітали результат цього процесу, ми не повинні забувати, що жорстокість злочинів, доведених у суді, триває донині в Сирії", – сказав Ерік Вітте з Ініціативи справедливості відкритого суспільства.
Уряд Асада заперечує, що катує в’язнів.
Вирок дасть надію багатьом із 800 000 сирійців у Німеччині після того, як спроби створити міжнародний трибунал щодо Сирії провалилися.
Прокуратура забезпечила судовий розгляд відповідно до законів Німеччини про універсальну юрисдикцію, які дозволяють судам переслідувати злочини проти людства, скоєні в будь-якій точці світу.
Наступного тижня у Франкфурті розпочнеться другий судовий процес над сирійським лікарем, підозрюваним у злочинах проти людства, включаючи катування в’язнів у військовому госпіталі міста Хомс у 2011-2012 роках.
Німецька прокуратура також звинувачує його у вбивстві в'язня за допомогою смертельної ін'єкції.
Як повідомляли раніше "Коментарі", нардепу Леросу загрожує тюремний термін: справу направили до суду.