Гордість нації: найвідоміші українці всіх часів
Видання «Коментарі» склало рейтинг найвідоміших українців, які зробили вагомий внесок у розвиток спорту, мистецтва і політичного життя держави. Пропонуємо вашій увазі топ-50: «Гордість нації»
Найпопулярніші українці які внесли свою лепту в історію нашої країни і не тільки. Проголосувати ви можете ТУТ.
Андрій Шевченко
Брати Віталій і Володимир Клички
Віталій Кличко, мер Києва, а також чемпіон світу з боксу у важкій вазі за версією WBC, має найвищий відсотків (95%) здобутих нокаутом перемог. Його молодший брат Володимир Кличко володіє титулом чемпіона світу з боксу у важкій вазі за версією IBF, WBO, IBO.
Джамала
Співачка, перемогла на пісенному конкурсі "Євробачення" в 2016 році з піснею "1944". Головний посил композиції - пам'ятати про трагедії минулого, щоб уникнути їх у майбутньому.
Ніна Матвієнко
Н ародно артистка Української РСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Т.Г.Шевченка, Герой України.
Ані Лорак
Народна артистка України. Представляла Україну на конкурсі пісні "Євробачення-2008" з піснею "Shady Lady" і посіла друге місце.
Сергій Бубка
Спортсмен зі стрибків з жердиною, переміг на шести чемпіонатах світу IAAF, завоював олімпійське "золото" і 35 разів встановлював світові рекорди. Він - перший, хто стрибнув вище 6 метрів і єдиний, хто здолав висоту вище 6.10 метрів.
Лілія Подкопаєва
Гімнастка, яка стала абсолютною чемпіонкою Олімпійських ігор в 1996 році, чемпіонкою світу зі спортивної гімнастики в 1995 р. і абсолютною чемпіонкою Європи в 1996 р. Її вважають однією з кращих гімнасток в історії.
Співачка, перемогла на пісенному конкурсі "Євробачення" в 2004 році з піснею "Wild Dances" ( "Дикі танці").
Богдан Ступка
Відомий український актор, зіграв понад 100 ролей у фільмах і більше 50-ти - в театрі.
Олег Блохін
Футболіст, тренер. Блохін вважається одним з кращих футболістів Радянського Союзу. Грав в позиції нападника. Має безліч титулів. Засуженний майстер спорту СРСР, заслужений тренер України. З 2011 по 2012 рр. був головним тренером у збірній України з футболу.
Ірина Дерюгіна
Гімнастка, заслужений майстер спорту Радянського Союзу з художньої гімнастики. Двічі була абсолютною чемпіонкою світу.
Софія Ротару
Популярна українська співачка. Лауреат премії Ленінського комсомолу (1978). Народна артистка СРСР (1988). Кавалер молдавського Ордена Республіки (1997), герой України.
Василь Вірастюк
Заслужений майстер спорту України, володар титулу "Найсильніша людина світу" 2004 року, неодноразовий чемпіон світу в силовому багатоборстві, а також актор.
Ольга Сумська
Заслужена і народна артистка України. Популярність їй принесла роль Роксолани в однойменному серіалі.
Олександр Довженко
Кінорежисер, драматург, прозаїк, живописець. Основоположник школи українського поетичного кіно. Найвідоміші його картини: "Звенигора", "Земля", "Поема про море", "Мічурін".
Валерій Лобановський
Кращий тренер всього світового футболу. Розробив довготривалу програму відбору і тренування спортсменів, реалізував принципи "системного футболу".
Святослав Вакарчук
Український рок-виконавець, лідер групи "Океан Ельзи", автор пісень. Заслужений артист України.
Мілла Йовович
Відома голлівудська актриса, фотомодель і модельєр українського походження.
Анатолій Тимощук
Український футболіст. Грає на позиції опорного півзахисника. Капітан збірної України з футболу.
Сніжана Онопко
Фотомодель, входить в Топ-10 найуспішніших моделей світу.
Яна Клочкова
Плавчиха, що виграла 5 олімпійських медалей, у тому числі 4 золотих (у запливі на 200 м і 400 м на літніх Олімпійських іграх 2000 і 2007 рр.). У 2004 році була визнана кращою плавчихою світу.
Анна Безсонова
У 2007 році стала абсолютною чемпіонкою світу з художньої гімнастики в місті Патри. У 2004 р стала бронзовим призером Олімпіади в Афінах, а в 2004 р - Олімпіади в Пекіні. Зараз в її колекції знаходиться 24 медалі чемпіонатів світу, 2 олімпійські медалі, 24 медалі чемпіонатів Європи і 10 медалей Кубка світу.
Соломія Крушельницька
Всесвітньо відома українська оперна співачка.
Ольга Куриленко
Модель, актриса. Популярність отримала завдяки фільму "Париж, я тебе люблю". Також відома в ролі дівчини Бонда.
В'ячеслав Чорновіл
Український політичний діяч, дисидент часів СРСР, журналіст, публіцист і літературний критик. Один з лідерів українського національно-демократичного руху кінця 1980-х-1990-х років XX століття і засновників Народного руху України.
Борис Патон
Видатний вчений в галузі металургії, електрозварювання і технології металів. Електрошлаковий спосіб варіння був створений під керівництвом Патона. Борис Євгенович почав дослідження по застосуванню зварювання і схожих технологій в космосі. Також він став головним ініціатором унікальної технології - з'єднання (зварювання) живих тканин.
Микола Амосов
Вчений-медик в області кардіології та торакальної хірурги. Один з перших медиків, який почав проводить операції на серці.
Лариса Латиніна
Гімнастка, чемпіонка світу та Європи, дев'ятикратна олімпійська чемпіонка, заслужений майстер спорту, заслужений тренер. До 2012-го мала найбільшу кількість медалей і вважалася найбільш титулованою спортсменкою на планеті.
Володимир Філатов
Гордість світової медицини. Здобув славу завдяки своїм відкриттям за наступними напрямками: пересадка рогівки, тканинна терапія, кругле стебло.
Михайло Грушевський
Історик, літературознавець, філософ, педагог, публіцист. Його праця "Історія України - Русі", що викликала шквал критики і суперечок, описувала історію України від найдавніших часів до 17 ст. Величезну важливість для України він представляє як політичний діяч, який очолив в 1917 році Українську Центральну Раду.
Ілля Мечников
Біолог, вчений, основоположник еволюційної ембріології та імунології. Отримав Нобелівську премію.
Анна Ахматова
Поетеса, літературознавець, перекладачка. У російській літературі 20 ст. є класиком вітчизняної поезії. Була піддана цензурі, замовчуванню, цькуванню.
Володимир Вернадський
Вчений, мислитель, основоположник вчення про біосферу Один із засновників і перший президент Української академії наук. Творець наукових шкіл і науки біогеохімії.
Олександр Вертинський
Знаменитий артист, актор кіно і театрів, поет, співак, композитор.
Михайло Булгаков
Письменник, драматург, театральний режисер і актор. Автор романів, повістей і оповідань, безлічі фейлетонів, п'єс, інсценівок, кіносценаріїв, оперних лібрето.
Микола Гоголь
Письменник, драматург, прозаїк. Перше визнання принесла збірка "Вечори на хуторі біля Диканьки", яка просочена етнічним і фольклорним колоритом українського народу.
Григорій Сковорода
Його перу належать вірші, поеми, байки, а також праці з філософії, педагогіці, східнослов'янської культури. Був поліглотом, викладав богослов'я, подорожував. Про нього говорять, що він вчив, як жив, а жив, як навчав.
Петро Могила
Є засновником Києво-Могилянської академії, також він вніс величезний внесок в оновлення православного богослов'я, систематизувавши східнохристиянської теологію.
Пилип Орлик
Політичний, державний і військовий діяч, поет, публіцист. Один із засновників "Договорів і постанов" - конституційного акту, який називають першою конституцією у світі.
Олесь Гончар
Є одним з найбільш знаменних представників української прози ХХ століття. Йому вдалося стати чудовим письменником і публіцистом, академіком АН України, лауреатом Сталінської і Ленінської премій. Найбільш відомі його твори "Прапороносці", "Собор", "Тронка" і т.д.
Михайло Вербицький
Автор романсів, камерних творів, займався оформленням музики до вистав, писав священні хорові та оркестрові роботи, аранжування народних пісень. Відомий кожному українцю, від малого до великого, як автор музики гімну України "Ще не вмерла Україна".
Сергій Прокоф'єв
Найбільший композитор ХХ століття. Серед його відомих творів виділяють опери "Війна і мир", "Повість про справжню людину", "Гравець", балети "Попелюшка", "Ромео і Джульєтта", "Оповідь про кам'яну квітку" та інші твори.
Микола Духов
Під час Великої Вітчизняної війни під його керівництвом був розроблений танк ІС, який був визнаний кращим танком Другої світової війни.
Іван Котляревський
Автор першого твору українською мовою, поеми-бурлеска "Енеїда", на сюжет однойменної класичної поеми римського поета Вергілія, де описав життя та побут українського народу другої половини 18 ст.
Кравець Інеса
Легкоатлетка, заслужений майстер спорту СРСР, заслужений майстер спорту України, виступала в потрійному стрибку та стрибках у довжину. Чемпіонка світу в потрійному стрибку в приміщенні і на відкритому стадіоні, володар Кубка світу, чемпіонка Європи. Встановила рекорд у потрійному стрибку, який досі ніхто побити не може.
Володимир Даль
Укладач "Тлумачного словника живої великоросійської мови", проте крім цього він є письменником, етнографом, лінгвістом, лексикографом і лікарем. Словник Даля містить більше двохсот тисяч слів, де він не просто пояснює значення слів, а підшукує синоніми, наводить приклади та цілі історії з життя народу.
Ілля Рєпін
Живопісец, педагог, професор, дійсний член Імператорської Академії мистецтв. Шедеврами Рєпіна називають такі картини: "Бурлаки на Волзі", "Іван Грозний і син його Іван", "Не чекали", "Хресний хід в Курській губернії" і т.д.
Остап Вишня
Видатний український письменник, майстер сатири і гумору. Став творцем нового жанру в українській літературі - усмішки, де головними героями є прості люди.
Антон Макаренко
Видатний український педагог і письменник. Педагогічні судження Макаренка дали відмінний поштовх для розвитку такої науки як соціальна педагогіка.
Роксолана
Хюррем Хасекі-султан - наложниця, а потім дружина османського султана Сулеймана Пишного, Хасекі, мати султана Селіма II. Зайняла своє місце в історії Османської імперії, подолавши нелегкий шлях. Дівчина потрапила в полон, потім в гарем до султана Сулеймана, домоглася поваги суспільства та прихильності правителя. Роксолана прийняла іслам і отримала нове ім'я Хюррем.