Чому з України масово вивозять культурні артефакти: відповідь очільника Мінкульту
Очільник Мінкульту Микола Точицький пояснив, як евакуація артефактів допомагає зберегти спадщину та сприяє культурній дипломатії.
Війна в Україні змусила уряд шукати нові способи збереження національного культурного спадку, особливо артефактів, які знаходяться у музеях прифронтових територій та окупованих населених пунктах. Міністр культури та інформаційної політики Микола Точицький назвав два основні напрямки роботи, які спрямовані на збереження та популяризацію української культури.
Микола Точицький в інтерв’ю "Суспільному" розповів, що через відсутність місць для зберігання артефактів в Україні, частину музейних колекцій евакуюють за кордон. За його словами, це не лише рятує культурну спадщину від потенційного знищення, а й слугує важливим інструментом культурної дипломатії.
Як пояснив міністр культури, зараз відбуваються переговори про продовження експозиції спадщини музею Ханенків у Польщі, а також із музеями Німеччини. Ці виставки сприяють підвищенню обізнаності про українське мистецтво серед міжнародної аудиторії.
Другий напрямок збереження артефактів - це створення сучасних сховищ із подвійним призначенням. За словами Точицького, ці об’єкти будуть слугувати не лише для зберігання культурних цінностей, а й для захисту людей.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Всесвітній фонд пам’яток включив Київський міський будинок вчителя до списку World Monuments Watch 2025.
Також "Коментарі" писали, що міністр культури розповів, чи закриє телемарафон.