У Могилянці розбрат і зрив п'ятої спроби виборів: розбиті та вкрадені скриньки з бюлетенями
У Академії занепокоєні перебігом виборчого процесу Президента НаУКМА
У четвер, 27 січня, у Києво-Могилянській академії мав відбутися другий тур виборів ректора, в якому брали участь Олександра Гуменна та Сергій Квіт. Це була вже п’ята спроба НаУКМА визначитися зі своїм керівником. Проте під час голосування були зламані та викрадені скриньки з бюлетенями.
Згодом, канал уточнив, що викрадену скриньку нібито знайшли. А найпершим викладати фотографії із зіпсованими скриньками у Facebook почав кандидат на посаду ректора Сергій Квіт, запевняючи, що попри це, дільниці буцімто продовжують роботу.
У каналі "Вибори президента КМА" коментатори припускають, що з викраденої раніше скриньки могли зникнути "не зручні комусь" бюлетені. Також такий спосіб зриву вже п'ятої спроби виборів ректора пов'язують із низькою явкою голосуючих.
Крім того, студенти, які брали участь у голосуванні вказують, що на вході працювали спостерігачі та охорона НаУКМА, яка чомусь допустила інцидент зі скриньками.
Ексректор НаУКМА Сергій Квіт, як відомо, у першому турі набрав – 232 голоси (39,12%), а в.о. ректора Гуменна – 201 (33,89%). Попри те, що жоден з кандидатів не набрав понад 50% вже тоді, 20 січня, окремі прибічники Квіта називали його майбутнім ректором.
Також, за підсумками першого туру було відомо, що не взяли участь у голосуванні 136 виборців.
Член Наглядової ради НАУКМА Йосиф Зісельс тоді також вказав на небажання викладачів приходити на вибори. Адже у першому турі проголосувало усього 58,42%.
Схоже, що думку саме цих раніше не активних виборців у другому турі важко було спрогнозувати наперед, і зрив п’ятої спроби виборів може бути пов’язаний із тим, що Квіт не добирав потрібної йому для перемоги кількості голосів.
В самій Могилянці визнають, що університет охопив розбрат та поляризація:
Нагадаємо, колишній міністр освіти і екс-ректор Могилянки Сергій Квіт очолює зараз НАЗЯВО. У жовтні 2021 року Верховний Суд де-факто припиняв повноваження Агентства через незаконне призначення його складу.
За ці два роки, за даними "Українських новин" Квіт нібито нелегітимно отримав як керівник НАЗЯВО понад 2,2 млн грн з державного бюджету (1 151 313 грн у 2019 році, і ще 1 065 320 грн у 2020 році).
Згодом Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що розблокував діяльність НАЗЯВО, і 12 січня 2022 року КМУ перепризначив Квіта головою цього органу.
За міністерської каденції, Квіт фігурував у скандалі з недостовірним декларуванням. Також йому приписували академічну недобропорядність. За висновками науковців, замість дисертації, він захистив насправді монографію.