Посадовиця ОТЦК з підлеглим побили чоловіка: що їм буде
ДБР повідомило про підозру посадовиці Вінницького ОМ ТЦК та СП та її підлеглому через побиття громадянина
Працівники ДБР повідомили про підозру заступниці начальника Вінницького об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки та її колишньому підлеглому через побиття військовозобов’язаного чоловіка. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію ДБР.
12 вересня 2024 року до Центру прийшов чоловік, який отримав повістку. Він мав чинне бронювання, оскільки працював на підприємстві критичної інфраструктури. Під час перебування в установі його направили до заступниці керівника.
"Посадовиця була незадоволена його поведінкою та почала примушувати підписати анкету військовозобов’язаного й відмовитися від бронювання. Після того як чоловік не погодився на такі дії, вона вдарила його по голові, а потім почала душити.
У кабінеті також перебував інший військовослужбовець, на той час підлеглий чиновниці, який наніс потерпілому щонайменше три удари кулаками в обличчя та голову. Після побиття у чоловіка відібрали телефон", – зазначають в ДБР.
Внаслідок нападу постраждалий отримав забій головного мозку, синці та садна. Він не підписав жодних документів та звернувся до ДБР.
Досудове розслідування триває. Слідчі вивчають можливі інші випадки застосування насильства з боку керівництва ОМ ТЦК та СП.
Посадовиця та її колишній підлеглий підозрюються у перевищенні службових повноважень військовою службовою особою, що спричинило істотну шкоду, вчиненому в умовах воєнного стану групою осіб (ч. 1 ст. 28, ч. 5 ст. 426-1 КК України).
Наразі вирішується питання щодо їх відсторонення від посад та обрання запобіжного заходу.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Процесуальне керівництво здійснює Вінницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що констатує системні та масові порушення прав людини з боку працівників ТЦК та СП. За його словами, незаконні затримання та побиття стали новим вірусним трендом.