Новий вірус розповсюджується по світу: є багато випадків у Європі

Вірус Чикунгунья передається по світу, випадки захворювання є у Європі

Всесвітня організація охорони здоров’я у вівторок звернулася з терміновим закликом до дій, щоб запобігти повторенню епідемії вірусу чикунгунья, що передається комарами, яка охопила світ два десятиліття тому, оскільки нові спалахи, пов’язані з регіоном Індійського океану, поширилися на Європу та інші континенти. Про це пише Reuters.

За оцінками, 5,6 мільярда людей проживають у районах 119 країн, що знаходяться в зоні ризику зараження вірусом, який може спричинити високу температуру, біль у суглобах та тривалу інвалідність, повідомила журналістам у Женеві Діана Рохас Альварес, медичний працівник ВООЗ.

"Ми бачимо, як історія повторюється", – сказала вона, проводячи паралелі з епідемією 2004-2005 років, яка вразила майже півмільйона людей, переважно на невеликих острівних територіях, перш ніж поширитися по всьому світу.

Поточний сплеск розпочався на початку 2025 року з великих спалахів на тих самих островах Індійського океану, які постраждали раніше, включаючи Реюньйон, Майотту та Маврикій.

За оцінками, третина населення Реюньйону вже інфікована, сказав Рохас Альварес. Вірус зараз поширюється на такі країни, як Мадагаскар, Сомалі та Кенія, а також демонструє епідемічну передачу в Південно-Східній Азії, включаючи Індію.

Особливе занепокоєння викликає зростання кількості імпортованих випадків та нещодавня місцева передача в межах Європи.

За словами Рохаса Альвареса, з 1 травня у континентальній Франції було зареєстровано приблизно 800 імпортних випадків чикунгунії.

Дванадцять випадків локальної передачі було виявлено в кількох південних регіонах Франції, що означає, що люди заразилися місцевими комарами, не подорожуючи до ендемічних районів. Минулого тижня випадок також було виявлено в Італії.

Чикунгунья, для якої немає специфічного лікування і яка поширюється переважно комарами виду Aedes, включаючи "тигрового комара", який також переносить денге, та вірус Зіка, може спричинити швидкі та великі спалахи. Оскільки комарі кусають вдень, ключовим є профілактика шляхом використання засобів від комах та одягу з довгими рукавами.

Нагадаємо, в Україні поширюється захворюваність на кір.