Квартири за борги забирали у Запоріжжі: викрито шахрайську схему

Зловмисники привласнювали майно одиноких померлих людей

У Запоріжжі ДБР викрило шахрайську схему - за боргові зобов'язання забирали квартири. Правопорушників цікавили квартири померлих власників, у яких не було спадкоємців.

У Державному бюро розслідувань повідомили, що про підозру оголосили правоохоронцю та адвокатці. Зазначається, що вони незаконного забирали квартири одиноких померлих людей. Загальна вартість нерухомості, яку зловмисники намагалися привласнити, становить понад 3,6 млн грн. У ДБР пояснили, що після смерті одиноких людей їхнє майно мало перейти у власність територіальної громади Запоріжжя.

“Фігуранти втручались у цей процес і привласнювали квартири. Правоохоронець, використовуючи службові зв’язки, отримував інформацію про смерть таких осіб. Адвокатка, прикриваючись професійною діяльністю, забезпечувала “юридичне оформлення" оборудок у судах. Так, вже після смерті власника зловмисники вигадували фіктивні боргові зобов’язання померлої особи. Потім підробляли документи, що нібито підтверджували ці борги та зверталися до суду з вимогою стягнення цих боргів у вигляді передання квартири”, - пояснили схему у ДБР.

У Бюро зазначили, що правопорушники через товарну біржу оформлювали фіктивні договори купівлі-продажу. Однак організація юридично припинила своє існування ще у 2012 році. Отримавши таку “легалізацію” права власності зловмисники намагалися продати об'єкт нерухомості.

У ході розслідування було встановлено щонайменше п’ять подібних випадків заволодіння квартирами, які мали перейти у власність запорізької громади.

“Фігурантам повідомлено про підозру у шахрайстві, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, та використанні підроблених документів (ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 358 КК України)”, - йдеться у повідомленні ДБР.

Якщо вина підозрюваних буде доведена у суді, їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, що військові розповіли про “схематоз” під час війни.